E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GSS KAYIT SORGULAMA

GSS kayıt sorgulama işleminizi çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde internet üzerinden yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası kayıt sorgulama sayesinde Genel Sağlık Sigortası kaydınızın olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. İnternet üzerinden bu işlemi yaparken tek bir yol tercih edebilirsiniz. Daha önceleri E-SGM sitesi üzerinden de şifresiz olarak yapılmakta olan bu sorgulama işlemi sitenin kapatılmasıyla yapılmamaktadır. Bu sitenin kapatılması bu adresin tıklanma sayısının giderek azalmasıdır. E-devlet üzerinden de E-SGM sitesinden yapılmakta olan birçok işlem yapılmaya başlanmıştır hem de bu sorgulama E-SGM ‘ye göre daha doğru bilgiler vermektedir. Bu nedenle insanların E-Devlet sitesine talep göstermesinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar doğrultusunda site kapatılmıştır. Bu nedenle GSS kayıt sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi şifreli olarak yapabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası devlete başvurmuş olan yoksul muhtaç vatandaşlara bebeklikten yaşlılığa kadar herkese sağlık desteği vermesidir. Bu sistemden yararlamak için belirli şartlar vardır. Bu şartlara uyan her vatandaşa Genel Sağlık Sigortası verilmektedir.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden Genel Sağlık Sigortası kayıt sorgulama işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi PTT tarafından 2 lira karşılığında size verilen bir şifredir.

  • E-Devlet sistemi üzerinden Genel Sağlık Sigortası kayıt sorgulama işleminiz için aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

10

  • T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

1

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Kayıt Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.