E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GSS ONLİNE ÖDE

GSS borç sorgulama işlemini gerçekleştirdikten sonra GSS online ödeme işleminizi de yapabilirsiniz. GSS prim borcu, ödenmesinin zorunlu olması gibi dahası ödeme süresi geciktikçe borç üzerine gecikme zammı ve ödenmeyen sürenin hesaplanıp cezası ile birlikte daha fazla miktar ile mağdur olabilirsiniz. Bu şekilde ekstra külfetler ile karşılaşmamak ve mağdur olmamak için öncelikle borcunuzu ödemeniz en iyisidir. İnternet üzerinden kurumlarında online işlem yapmamızı sağlayan imkanları sayesinde Genel Sağlık Sigortası online ödeme işleminizi güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Genel Sağlık Sigortası online ödeme işleminizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile online ödeme işleminizi yaptıktan sonra makbuzun bir nüshasını almayı unutmayınız. Kısa bir süre önceye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılabiliyordu. Son zamanlarda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitelerine talebin azalması gibi pek çok sebepten dolayı E-SGM sistemi kapatılmış olup artık işlemleriniz uzun zamandır hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilir. Fakat E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için E-Devlet şifrenizin muhakkak olması gerekmektedir. Yazımızın devamında GSS online öde işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

GSS Online Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

GSS online ödeme işlemi bir süre öncesinde online tahsilat sistemi ile de yapılmaktaydı. Bu işlemi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda 2 TL  ödemeniz karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra işleme devam etmek için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bu adres sizi doğrudan işlem yapacağınız sayfaya gönderir. Burada karşınıza çıkan sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Girilen bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

a

Bu şekilde sisteme girişinizi tamamlamış olursunuz. GSS online ödeme işleminizi bu adımları uygulayarak  gerçekleştirebilirsiniz.

GSS Online Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.