E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GSS TESCİL KAYDI SORGULAMA

GSS tescil kaydı sorgulama işleminizi tek bir yolla yapabilirsiniz. Bu yol E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemdir. Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama sayesinde Genel Sağlık Sigortası kaydınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası bir hane içerisinde çalışan kişilerin gelir gelir testinin yapılmasıyla bu sigortadan yararlanma şansının verilmesidir. GSS tescil kaydı sorgulama işlemi sadece E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Aslında bu işlem E-Devlet sitesi ile birlikte E-SGM sitesi üzerinden de yapılmaktaydı. Ancak bu sitenin insanlar tarafından tercih edilmemesinden dolayı siteye giriş sayısı giderek azalmaktadır. Bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar ile süresiz olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Bu yüzden GSS sicil kaydı sorgulama işleminin E-Devlet üzerinden nasıl yapılması gerektiğini yazımızın devamın sizlerle paylaştık.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yoksa yaşadığınız il veya ilçede bulunan herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

10

  • Butona bastıktan sonra yeni gelen sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Son işlem olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

1

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.