GSS TESCİL SORGULAMA | E-Devlet

GSS TESCİL SORGULAMA

GSS TESCİL SORGULAMA

Günümüzde pek çok işlemde olduğu gibi GSS tescil sorgulama işlemini de internet üzerinden yapabilmektesiniz. Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi tek bir yol üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olaraktır. Yazımızın devamında bu yolu ayrıntılı olarak anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa her hangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız E-Devlet Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama adlı bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basarak sisteme girişinizi başlatmalısınız.

10

  • Yeni açılan sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

1

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.