HGS SORGULAMA | E-Devlet

HGS SORGULAMA

HGS Nedir ?

HGS uzun adıyla Hızlı Geçiş Sistemi, köprü ve otoyollardaki yoğun trafik akışını düzeltmek için oluşturulmuş olan bir sistemdir. KGS kartları artık HGS ile değiştirilecektir. HGS etiketini PTT şubelerine giderek ya da kara yolları giriş çıkışlarında bulunan PTT şubelerinden 5 TL ücret karşılığında değiştirebilirsiniz. Getirilmiş olan bu yeni sistem ile HGS etiketi benzin istasyonlarında ve ya marketlerde yüklenebilecektir. HGS sorgulama işlemini de internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Şimdi sizlere HGS sorgulama işleminin nasıl  yapıldığını anlatalım.

HGS Sorgulama İşlemi

HGS sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada e-postanızı giriniz. Daha sonra şifrenizi giriniz. Resimdeki karakterleri yanda buluna kutuya yazarak Giriş Yap butonuna tıklayınız. Eğer üye değilseniz açılan sayfada altta bulunan üye olun seçeneğine tıklayınız. Burada T.C kimlik numaranızı, e-postanızı ve kendinizin oluşturacağı bir şifre belirleyin. Bu şekilde HGS sorgulama için üyeliğinizi yapabilirsiniz. HGS bakiyesinin azalması durumunda kişinin cep telefonu numarasına otomatik olarak mesaj gidecektir.

HGS Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. zeynel morsünbül dedi ki:

    bizim HGS KARTIMIZ OLMASINA RAĞMEN OTO YOLDA GİŞELERDE GEÇTİĞİMİZDE LAMBALARI GEÇTİĞİMİZDE BİZE DÜDÜK ÖTÜRDÜ NEDENDİR ACABA LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

    1. Hurcan Karatas dedi ki:

      Bu site bilgilendirme amaçlıdır. Sorunuzun cevabı için ilgili kurumlarla irtibata geçiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.