E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Jandarma Genel Komutanlığı Sıhhiyeci Uzman Erbaş Alımı

İlanı Veren Kurum: T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı

Kadro Unvanı: Sağlık Meslek Yüksek Okulu Mezunu Sıhhiyeci

Kadro Derecesi: Sözleşmeli Uzman Erbaş

İlan Tarihi: 16 Aralık 2016

Başvuru Başlama Tarihi: 16 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 09 Ocak 2017

Sınav Tarihi: 16 Ocak 2017’den itibaren

Başvuru Adresi: Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkezi, Şehit Korg. İsmail Selen Kışlası, İncek/ Beytepe/Ankara

Sınav Adresi: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Beytepe/ANKARA

Telefon: 0 312 464 4836 – 0 312 464 8660

Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Komando ile Özel Harekat birliklerinde istihdam edilmek üzere Sıhhiyeci Sözleşmeli Uzman Erbaş alacağını duyurdu. Kurum tarafından 16 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan ilanda adayların, Sağlık Meslek Lisesi Okulu Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü mezunu olmaları gerektiği duyurulmuştur. 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 25 (yirmi beş) yaşını bitirmemiş olması gereken adayların, askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silah altında bulunan adaylar ile 16 Aralık 2016 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir. Kurumun www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacak olan ön başvurular 16 Aralık – 09 Ocak 2017 tarihleri arasında, mesai saatleri içinde gerçekleşecektir. Sağlık Meslek Lisesi mezunu olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ön başvurularını internetten yapan adaylar uygun şartlara sahip olmaları halinde seçim aşaması sınavlarına çağrılacak ve asıl başvurular gerekli evrakların kayıt kabul kuruluna teslimiyle, bu aşamada yapılacaktır. Bundan sonra sırasıyla, tarihleri yine kurumun internet sitesinden duyurulacak olan yazılı sınavı, kayıt kabul işlemleri, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testi (FKDT) ve mülâkat sınavları (Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/ANKARA adresinde) yapılacak ve başarılı olan adaylar sağlık raporu almak üzere sevk edilecektir.

Ön başvuruları kabul edilenlerden, idarenin kadro ihtiyacı kadar aday sınavlara çağrılacak, diğer adaylar ileride açılacak sınavlarda değerlendirilecektir. Sınavlarda başarılı olan adayların atamalarında, şahsi tercihleri dikkate alınacak fakat Sağlık Kurulu Raporları esas alınarak idarenin kadro ihtiyaçları öncelikli olacaktır.

Adaylara yazılı sınavda; sözel (Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Türkçe, Tarih, Coğrafya,
Yurttaşlık Bilgisi vb.) ve sayısal (Matematik, Genel Yetenek vb.) konulardan, her bir soru 10 puan
olmak üzere toplam 10 soru sorulacak, 100 (yüz) puan üzerinden 50 (elli) puan ve üzeri puan alanlar başarılı
sayılarak diğer sınav aşamalarına katılacaklardır.

Ön sağlık muayenesinde ise, “Sıhhiyeci Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Ve Seçme Sınavları Kılavuzu”nda yer alan tablodaki boy ve ağırlık standartlarına uygunlukları onaylanan adaylar, fiziki yeterlik sınavına tabi tutulacaklardır. Ön sağlık muayenesi ve fiziki yeterlik değerlendirme testlerinde de başarılı olan adaylara aynı gün, mülakat günü tebliğ edilecek, adaylar kendilerine verilen tarihlerde, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında yapılacak olan mülakat sınavına gireceklerdir. süresi adaya göre değişebilen mülakat sırasında, adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven, askerliğe yatkınlık, psikolojik durum gibi özellikleri gözlenecek ve mülakat komisyonu tarafından değerlendirilecektir. Bunlara ek olarak yine mülakat sırasında adaya branşıyla ilgili uygulama da yaptırılacaktır.

Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan adaylar, sınav sonuç puanlarına göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak, atamalar puanı en yüksekten başlayarak öncelikle idarenin ihtiyaçları, ardından adayların tercihleri de dikkate alınarak, kontenjanlar doğrultusunda planlanacaktır.

Cep telefonu, hesap makinesi, çağrı cihazı, fotoğraf makinesi ve benzeri eşyalar ile sınava girilmeyeceği ve sınav merkezlerinin girişlerinde emanete de kabul edilmeyeceği için, adayların bu gibi malzemeleri yanlarında getirmemeleri yerinde olur. Başvuru yapmadan önce  “Sıhhiyeci Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Ve Seçme Sınavları Kılavuzu”nu çok dikkatli biçimde okumanızı tavsiye ederiz. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacağını, tüm aşamaların ve sınav tarihlerinin kurumun resmi internet sitesinden takip edilmesi gerektiğini de tekrar hatırlatalım.

Jandarma Genel Komutanlığı Sıhhiyeci Uzman Erbaş Alımı İlanı İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Özgür dedi ki:

    S.a oğlum askerken uzman cavusluguna başvuru yaptı mülakattan geçti sağlıktan geçti soruşturmadan geçti hepsini kazandı ve eğitime başladı çok mutluydu tam istediği bi isdi vatanını seven vatan için canını seve seve veren bir milliyetçi türk evladiydi derslerde de 1 ciydi 2 çi ay bi haber geldi fes oldu oğlumun hayallerini umutlarını çaldılar şuan yaşayan bi öğluden farkı yok ftö pkk ilgili araştırma oldu denildi peki takımdan uzaktan ilgimiz yokken neden haksızlık madem öyle biseyler vardı da neden sözleşmeyi imzalattirildi çok kötü oldu biz devlete askere polise guvenirken böyle haksızlık degilmi