E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

İlanı Veren Kurum: Jandarma Genel Komutanlığı

Kadro Sayısı: –

Kadro Unvanı: Komando Uzman Erbaş, Komando Erbaş

İlan Tarihi: 20 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat 2017 Saat 17:00

Başvuru Adresi: Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkezi, Şehit Korgeneral İsmail Selen Kışlası İncek – Çankaya / Ankara

Telefon: 0312 464 48 36 – 0 312 464 86 60

Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, 20 Ocak 2017 tarihinden başlayarak 17 Şubat 2017 tarihine kadar sürecek olan başvurularla, Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet ve Asayiş birliklerinde Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. 2017-3. dönem işe alımlarında lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu, askerlik hizmetini erbaş / er olarak tamamlamış veya halen silahaltında bulunan adaylar ile 20 Ocak 2017 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Ön başvurular, adayların belirtilen tarih aralığında Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmalarıyla gerçekleşecek. Ön başvuruları uygun görülen adayların yazılı sınavı, kayıt kabul işlemleri, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testi (FKDT) ve mülakat sınavları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Korgeneral İsmail SELEN Kışlası İncek / ANKARA adresinde yapılacak, asıl başvurular da bu aşamada, istenen belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacak. Sınav aşamasını tamamlayarak başarılı olan adaylar, sağlık raporu almak üzere sevk edilecekler. İşe alımlarla ilgili tüm aşamalar; yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, FKDT, uygulama ve mülakat sınavı tarihleri Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacak, postayla bir bildirim yapılmayacak.

Tüm sınav aşamalarını geçen adayların, sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur” veya “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almaları gerekiyor. En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, boy ve kilo oranları tablosunda (Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru ve Seçme Sınavları Kılavuzunda bulunan TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunması gereken adayların, vücut yapıları düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmalı (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmayacak), işitme ve görmede kusuru bulunmamalı,
gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamalı, renk körü ve düz taban olmamalı, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamalı. Ayrıca adayların Türkçeyi kusursuz konuşması, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmaması da aranan şartlar arasında.

20 Ocak – 17 Şubat 2017 tarihleri arasında, Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesinde, Personel / Öğrenci Alımı sayfasından başvuru işlemleri sayfasına ulaşan adaylar yazıcıdan, beyana dayalı olarak yaptıkları ve sistem tarafından kabul edilen başvuru formunun çıktısını alarak olası hak kayıplarının önüne geçmiş olurlar. İnternetten yapılacak sınava çağrı duyurusunda ismini göremeyen ancak internetten başvuru yaptığını iddia eden adayların, bir hak iddia edebilmek için başvuru yapıldığına dair bu yazıcı çıktısını şahsen beyan etmeleri gerekmektedir.

Başvurular için herhangi bir kılavuz, form gibi doküman dağıtımı yapılmayacak, adaylarla internet dışında iletişime geçilmeyecek. Tüm duyuru ve tebligatlar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvuru ve sınav kılavuzunun çok dikkatli bir şekilde incelenmesi ve bundan sonra başvuru işlemlerinin yapılması son derece önemli!

Jandarma Genel Komutanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Ön Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

İlan Metni İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.