E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

İlanı Veren Kurum: Jandarma Genel Komutanlığı

Kadro Sayısı: –

Kadro Unvanı: Uzman Erbaş

İlan Tarihi: 16 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat 2017

Yazılı Sınav Ve Seçme Sınavları Tarihi : 01 Mart 2017 tarihinden itibaren

Başvuru Adresi: Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkezi, Şehit Korgeneral İsmail Selen Kışlası İncek – Çankaya / Ankara

Telefon: 0312 464 48 36 – 0 312 464 86 60

Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, 20 Ocak 2017 tarihinden başlayarak 17 Şubat 2017 tarihine kadar sürecek olan başvurularla, lojistik branşında Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak üzere personel alımı yapacağını ilan etti. İşe alımlar; yurt içindeki 8 senelik ilköğretim ve dengi okullardan veya yurt dışındaki dengi okullardan mezun, askerlik hizmetini erbaş / er olarak tamamlamış veya halen silah altında bulunan adaylar ile 16 Ocak 2017 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus
kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi 25 (beş)  yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrasında doğanlar) olanlar arasından sınav yoluyla seçilerek yapılacak. Hangi meslek gruplarından ve hangi özel şartlara sahip adayların arandığı, başvuru kılavuzunda bulunan Tablo-4’de listelenmiştir. Adayların başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okumuş olmaları gerekir.
Adaylar ön başvurularını, belirtilen tarih aralığında Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak yapacaklar. Ön başvuruları uygun görülen adayların yazılı sınavı, kayıt kabul işlemleri, ön sağlık
muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testi (FKDT) ve mülakat sınavları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Korgeneral İsmail SELEN Kışlası İncek / ANKARA adresinde yapılacak, asıl başvurular da bu aşamada, istenen belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacak. Sınav aşamasını tamamlayarak başarılı olan adaylar, sağlık raporu almak üzere sevk edilecekler. İşe alımlarla ilgili tüm aşamalar; yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, FKDT, uygulama ve mülakat sınavı tarihleri Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacak, postayla bir bildirim yapılmayacak.

Jandarma Genel Komutanlığının uzman erbaş talebi için başvuruda bulunacak adayların bir takım fiziksel şartları da taşıyor olmaları gerekiyor. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak , göğüs
kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu, işitme ve görmede kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmaması gereken adayların ayrıca en az 1,64 cm. boyunda ve kılavuzda TABLO-1’de belirtilen boy – kilo oranlarına sahip olmaları da gerekiyor. Türkçeyi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak da adaylarda aranan şartlar arasında bulunuyor.

İnternetten başvuru işlemleri için son günün 17 Şubat 2017, saat 17.00 olduğunu hatırlatıp, başvuru formunun çıktısını almanın önemli olduğunu belirtmek isteriz. Böylece internetten yapılacak sınav çağrısında ismini göremeyen adaylar, başvuru formunun çıktısını şahsen beyan ederek haklarını kaybetmemiş olurlar.

Ön başvuru aşamasını tamamlayan adaylar sırasıyla;

(1) Yazılı sınav (zamanı 01 Mart 2017 tarihine kadar adaylara internetten bildirilecek. Sözel (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Yurttaşlık Bilgisi vb.) ve sayısal (Matematik, Genel Yetenek vb.) konulardan her soru 10 puan olmak üzere toplam 10 soru sorulacaktır. 100 üzerinden 50 puan alan adaylar başarılı kabul edilecek )
(2) Ön sağlık muayenesi (yazılı sınavla aynı gün içinde yapılacak)
(3) Fiziki kabiliyet yeterlilik testi ( yazılı sınavla aynı gün içinde yapılacak)
(4) Uygulama Sınavı, (Adayın başvurduğu branşla ilgili)
(5) Mülakat (Hangi tarihte yapılacağı adaylara Ön Sağlık Muayene ve Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testlerinde aşamasında söylenecek. Sonucu aynı gün içinde belli olacak.)
(6) Sağlık raporu / Güvenlik soruşturması işlemleri,
aşamalarından geçeceklerdir.

Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Branşı 2017-2. dönem Uzman Erbaş alımı için başvuruda bulunacak adaylara Başvuru Kılavuzunu dikkatle incelemelerini tavsiye ederiz..

Jandarma Genel Komutanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Ön Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

İlan Metni İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.