Edevlet.net

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay Alımı Yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay Alımı Yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne personel ihtiyacını karşılamak amacıyla erkek veya kadın sözleşmeli subay alımı yapılacaktır. Yayınlanan ilana göre, başvurular 16-31 Ocak 2020 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirebilecek. Seçilen adayların Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görmesinin ardından göreve başlaması bekleniyor. Göreve başlayacak adayların isim ve soyismi listesi aynı web sitesi üzerinden yayınlanan duyuru ile tebliğ edilecek.

Subay alımı için başvuracak adayların, “2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilen şartlara uyması gerekiyor. Şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilemeyecektir. Aynı zamanda başvuru tarihten sonra hiçbir kanaldan başvuru talepleri alınmayacaktır. Adayların yayınlanan kılavuzu dikkatli bir şekilde okuması daha sağlıklı olacaktır.

Subay Alımı Şartları Nelerdir?

Başvurular, Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Ayrıca adaylar, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla başvurularını iletebilecekler. Yapılan duyurudan açıklamaya göre, İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.
Başvuru yapmak isteyenlerin, 16 Ocak 2020 günü-31 Ocak 2020 tarihleri arasında saat 16:00’a kadar tamamlamaları şarttır.

Jandırma ve Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e- devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı giriş seçenekleriyle başvuru tamamlanabilecek.

Kimler Başvuru Yapabilecek?


Yayınlanan başvuru kılavuzunda adaylarda aranılan kriterlerde belirtilmiştir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak
  • Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için kılavuzda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlular)
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
  • Geçici kayıt kabul tarihinde (04 Ağustos 2020) askerlikle ilişkisi bulunmamak,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay,
  • astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak
  • Hamile olmamak
  • “2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı Sahil GüvenlikKomutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak

Başvuru Nasıl Yapılabilecek?

Başvuru işlemi, internet üzerinden gerçekleştirebilecek. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e- imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 16-31 Ocak 2020 tarihleri arasında giriş yapılacak.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular Jandarma Genel Komutanlığı resmi web sitesi üzerinden ilan edilecek. İlan edilen listede yer alan adaylar, eğitime alınacaktır.

Başvuru kılavuzunda yer alan yasal uyarı kapsamında; Başvuru kılavuzları okunmadan başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan adaylar sorumlu olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.