E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Karayolları Genel Müdürlüğü 11 Eski Hükümlü İşçi Alımı

İlanı Veren Kurum: Karayolları Genel Müdürlüğü

Kadro Sayısı: 11 (on bir)

Kadro Unvanı: Düz İşçi

İlan Tarihi: 19 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 28 Ocak 2017

Başvuru Adresi: Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri

Karayolları Genel Müdürlüğü 19 Ocak 2017 tarihinde yayımlanan ilanıyla, 9. Bölge Müdürlüğüne bağlı iş yerlerine, süresi belli olmayan sürekli iş sözleşmesiyle ve düz işçi pozisyonunda çalıştırılmak üzere toplam 11 eski hükümlü işçi alınacağını duyurdu. 18 yaşını tamamlamış Türk vatandaşlarının başvurabileceği bu iş talebi için adayların ayrıca KPSS sınavına girmiş olmaları şartı da aranıyor. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha fazla süreyle hapis cezasına çarptırılanlardan veya devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden, cezasını infaz kurumlarında tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanlar; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmeleri gerekiyor.

En az ortaöğretim mezunu olması gereken adaylar, sözlü ve mülakat sınavlarına Diyarbakır ilinde girecekler. İşçi olarak kabulü gerçekleşecek adaylardan

1 (bir)  kişi Batman İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde,

5 (beş) kişi Diyarbakır İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde,

2 (iki) kişi Mardin İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde,

2 (iki) kişi Şanlıurfa İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde,

1 (bir) kişi Şırnak İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde

istihdam edilecektir.
Açık olan kadro için durumu uygun olan adayların, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Ataması yapılan eski hükümlü işçi, 5 yıl boyunca başka bir ildeki iş yerlerine tayin talebinde bulunamayacaktır. Sözlü sınav ve mülakat tarihi ve yeri adaylara ileri bir tarihte duyurulacak.
Ayrıca ilanda işe alınan işçilerin 81,58 TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacakları da bildiriliyor.

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.