E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Kars Kafkas Üniversitesi Lisansüstü Eğitim İçin Öğrenci Alımı

İlanı Veren Kurum: Kars Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü

İlan Tarihi: 15 Ocak 2017

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Başvuru Tarihleri:  23 Ocak 2017 – 27 Ocak 2017

Tezli Yüksek Lisans Bilim Sınavı: 31 Ocak 2017 Saat 10:00

Doktora Mülakat Sınavı: 31 Ocak 2017 Saat 14:00

Sonuçların Açıklaması: 03 Şubat 2017

Kesin Kayıt ve Ders Kayıt İşlemleri: 06 Şubat – 10 Şubat 2017

Öğretim yılı başlangıcı: 13 Şubat 2017

Kars Kafkas Üniversitesi 15 Ocak 2017 tarihinde yayımladığı ilanla; Sağlık, Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitülerinin Çeşitli Ana Bilim Dallarına 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Lisansüstü Eğitim İçin Öğrenci alınacağını duyurdu.

Yüksek lisans programına başvuruda bulunmak isteyen adayların lisans mezuniyet not ortalaması dikkate alınmayacak, ilanda belirtilen bölümlerin birinden mezun olmaları yeterli sayılacak. Ayrıca bu adaylarda dil şartı da aranmayacak. Yüksek Lisans Programlarına katılmak isteyen adayların başvurdukları alanla ilgili Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanının program türlerine göre en az 55 (elli beş) olması gerekiyor.

Doktora programlarına 4 yıllık lisans diploması ile başvuranların, ilanda belirtilen bölümlerden mezun olmaları ve Lisans ortalamalarının 100 üzerinden 80 veya 4 üzerinden en az 3 olması gerekiyor. Doktora programı için; yüksek lisans diploması veya lisans (4 yıllık) diploması ile başvuranların ALES puanının ilgili alanda en az 55 (elli beş) olması gerekir. Doktora programına ÜDS / YDS’den en az 55 (elli beş) veya Üniversitelerarası kurul tarafından belirlenen muadili bir sınavdan eşdeğer puan alanlar müracaat edebilecektir.
Yüksek Lisans ve Doktora programlarına başvuracak adayların askerlik konusunda bakaya kalmamış olması gerekir.

Lisansüstü eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu adaylardan ALES, GRE veya GMAT puanı istenmeyecektir. Yabancı uyruklu adayların; yüksek lisansa başvurularında Yükseköğretim Kurulundan alacakları lisans denkliği, doktoraya başvurularında ise kendi ana dillerinin dışında İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça veya Üniversitelerarası Kurul tarafından kabul edilen dillerin birinden merkezi olarak yapılan Yabancı Dil Sınavından (YDS) veya muadili bir sınavdan en az 55 (elli beş) puan almış olması, yüksek lisans diplomasına ilişkin denklik belgesi, Türkçe bildiklerine ilişkin TÖMER’den alacakları belge, diploma ve not dökümlerinin aslı ve onaylı Türkçe tercümesini, ilgili Enstitü’ye ibraz etmeleri gereklidir. TÖMER belgesi olmayan öğrenciler için daha sonradan ilgili Enstitü tarafından yeterlilik sınavı yapılacaktır.

Sınavların yapılacağı yerler daha sonra ilgili Enstitülerin ve Üniversitenin internet sayfasından ilan edilecektir.

Kars Kafkas Üniversitesi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

2016-2017 Eğitim – Öğretim Bahar Dönemi Lisansüstü Eğitim Kontenjan Listesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.