Edevlet.net

Kocaeli Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alımı

Kocaeli Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alımı

İlanı Veren Kurum: Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü

Kadro Sayısı: 5 (beş)

Kadro Unvanı: Doçent (iki), Yardımcı doçent (üç)

İlan Tarihi: 23 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 06 Şubat 2017

Başvuru Adresi: Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi 41380, İzmit/KOCAELİ

Telefon: 0262 303 10 00

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü, yayımladığı ilanla, iki Doçent ve üç Yardımcı Doçent olmak üzere toplam beş öğretim üyesi alacağını duyurdu. İlanda akademik personelin görev yapacağı fakülteler ve aranan nitelikler şu şekilde sıralanıyor:

– Tıp Fakültesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim dalı, bir Doçent, “Davranışsal hayvan modellerinde çalışma ve uluslararası yayın yapmış olmak.”
– Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı, bir Yardımcı Doçent, “Hücre morfolojisindeki atomik mikroskop değişiklikleri üzerine çalışma yapmış olmak.”
– Fen Edebiyat Fakültesi, Halk Bilimi Ana Bilim Dalı, bir Yardımcı Doçent 5 “Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Türk halk Edebiyatı ve Türk Halk Bilimi üzerine yapmış olmak.”
– Mühendislik Fakültesi, Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı, bir Doçent “Atık yönetiminde balyalama teknolojileri konusunda
uzman olmak.”
– İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Avrupa Birliği Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı, bir Yardımcı Doçent, “Avrupa Birliği ABD doktora mezunu olup, AB hukuku ve Avrupa Birliğinde yasa dışı göç alanında çalışmış olmak”

Tüm adaylar,  2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik ve Kocaeli Üniversitesi’nin ilgili yönerge hükümlerine göre işe kabul edilecek olup, başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür. Başvuruların şahsen yapılması gerektiğini posta ile yapılan başvuruların geçersiz sayılacağını hatırlatmak isteriz.
Adaylar yazımızın sonunda bağlantısını bulacağınız öğretim üyeleri başvuru formundan iki adet doldurarak,

  • İki adet fotoğraf,
  • Öğrenim belgelerinin fotokopisi,
  • Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Öz geçmişi ile birlikte,
    a) Devamlı statüdeki Doçent kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarını, doçentlik belgesi, öz geçmiş ve bu bilgileri içeren CD ile birlikte dört takım,
    b) Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarını, doktora diploması özgeçmiş ve bu bilgileri içeren CD ile birlikte dört takım olarak sunacaklardır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların, daha önce çalışıp ayrılmış olsalar bile, çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine eklemeleri gerekiyor. Yurt dışından alınan diploma veya unvanların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliği  yapılmış olmalı.
İlanda dikkat çekilen bir diğer husus da, adayların doldurmaları gereken puanlama tablosu. Bu tablonun (yazının sonunda bağlantısını bulabilirsiniz) doldurulması ve birer örneklerinin dosyalara eklenmesi gerekiyor.

Öğretim Üyeleri Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

Puanlama Tablosu İçin TIKLAYINIZ!

İlan Metni İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.