E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Maliye Bakanlığı 100 (Yüz) Hazine Avukatı Alımı

İlanı Veren Kurum: Maliye Bakanlığı

Kadro Unvanı: Avukat

Kadro Sayısı: 100 (Yüz)

İlan Tarihi: 26 Aralık 2016

İlk Başvuru Tarihi: 09 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 20 Ocak 2017  Saat 17:30’a kadar

Yazılı Sınav Tarihi: 19 Şubat 2017

Başvuru Adresi: Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Personel Şubesi, Dikmen Caddesi (06450) Çankaya/ANKARA

Maliye Bakanlığı, Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, kurumun Muhakemat Müdürlükleri ve Hazine Avukatlıklarında, merkez ve taşra teşkilatlarında görev alacak 100 (yüz) Hazine Avukatı alımı için, yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır. Maliye Bakanlığında avukatlık yapmak isteyen adaylar, ilanın yayın tarihi olan 26 Aralık 2016 tarihinden itibaren en geç 20 Ocak 2017 tarihine kadar başvuru yapabilirler. Üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun ve avukatlık ruhsatı sahibi olan adayların, son yapılan ( B) grubu Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P3 puan türünde en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekiyor. Başvuru yapan adaylar KPSS puanlarına göre sıralanacak ve en yüksek puanı olan adaydan başlayarak, kadro ihtiyacının 5 (beş) katı kadar aday yazılı sınava davet edilecek. 19 Şubat 2017 tarihinde, Ankara’da yapılacak olan sınava girecek olan adayların listesi, sınav yeri ve saati, Maliye Bakanlığına ait www.maliye.gov.tr  ve Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne ait www.bahum.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecek. Bu duyuru yazılı sınavdan en az 10 (on) gün önce yapılacak ve adaylara başka bir yolla duyuru yapılmayacak. Hangi illerde, kaç avukat istihdam edileceği de, bu internet sitesinde yer alan tabloda ilan ediliyor.

Adaylar, Maliye Bakanlığı ya da  Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü internet sayfalarında yer alan, “BAHUM Sınav Sistemi” üzerinden dolduracakları başvuru formunun çıktısını alıp imzalayarak, Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Personel Şubesine ya da Bakanlık Genel Evrakına elden ya da posta ile ulaştıracaklar. 20 Ocak 2017, 17:30’dan sonra gelen başvuruların dikkate alınmayacağını bu yüzden adayların postadaki olası gecikmeleri göz ardı etmemelerini hatırlatmak isteriz.

Test usulü yapılacak olan yazılı sınavda adaylara; Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Medeni Hukuk, Hukuk Muhakemesi, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku konularından sorular sorulacak ve adayların başarılı sayılması için, 100 (yüz) üzerinden en az 70 (yetmiş) puan almaları gerekecek. Bu sınavda başarılı olan adaylar bakanlığın ve ilgili genel müdürlüğün internet sitesinde duyurulacak ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara, sınav tarihinden en az 20 (yirmi) gün önce sözlü sınav tarihi, saati ve yeri bildirilecek. Adaylar sözlü sınava gelirken, asıllarını ibraz etmeleri gereken belgeleri de getirmek zorundalar.

Sözlü sınavda adayların; kavrama, özetleme, ifade ve karşılaştırma yapma yetenekleri, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, bilimsel ve teknik yeniliklere yatkınlığı ile yazılı sınavda karşılaştıkları konulara dair bilgi seviyeleri değerlendirilecek. bu sınavda da 100 (yüz) üzerinden en az 70 (yetmiş) alması gereken adaylar için son puanlama, yazılı ve sözlü sınavdan aldıkları puanların ortalaması hesaplanarak yapılacak.

Maliye Bakanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Gn.  Md. İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlanla İlgili Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.