Edevlet.net

MARKA SORGULAMA

28.02.2015
MARKA SORGULAMA

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kişilere birçok kolaylık sağlanmıştır. Sağlanan bu kolaylıklar sayesinde kişilerin hayat zorlukları oldukça azalmıştır. Bu kolaylıkların en başında internet kullanımı gelmektedir. Ülkemizde internet kullanımının artması ile birlikte birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan işlemler sayesinde kişiler kuruma gidip saatlerce sıra beklemekten kurtuluyorlar ve bu sayede işlerini hem çok daha hızlı hem de çok daha kolay yapabiliyorlar. İnternet üzerinden yapılan işlemlerden bir tanesi de marka sorgulama işlemidir. Bizlerde yazımızda marka sorgulamanın nasıl ve nereden yapıldığını görseller ile de destekleyerek en kolay biçimde anlatacağız.

Marka Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bu işlemi yapmak için öncelikle yapmanız gereken yazımızın sonunda sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır. Bu bağlantı adresine tıkladığınız zaman Türk Patent Enstitüsü’nün resmi sayfası olan marka araştırma sayfası açılacaktır.
  • Bu sayfada ilk olarak marka adını yazıp içinde geçen, ile başlayan, eşit olan seçeneklerini işaretleyerek giriniz.

11

  • Ardından aynı şekilde firma adını giriniz.

22

  • Bülten numarası, gazete numarası ve TPE sahip numarasını örnek olarak gösterildiği şekilde giriniz.

33

  • Daha sonra nice sınıflarını tüm sınıflar ya da belirtilen sınıflar olarak seçiniz.

44

  • Sizin ve sitenin güvenliği için yapılmış olan doğrulama kodunu boşluğa giriniz.

55

  • Son olarak ise ara butonuna tıklayınız.

66

Bu işlemi anlattığımız şekilde eksiksiz ve bilgileri doğru yazarak başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Şunu da unutmayalım ki eğer sadece istediğiniz nice sınıfları içerisinde arama yapmak istiyorsanız belirtilen sınıflar kutucuğunu işaretleyerek sınıf numaraları arasında birer boşluk bırakarak da işleminizi yapabilirsiniz.

Marka Sorgulama İşleminizi Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.