E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

MTV ÖDEME

İnternet üzerinden yapılmakta olan tüm sorgulamalar gibi Motorlu Taşıtlar Vergisi İçin yapacağınız işlemleri de internet üzerinden yapabilirsiniz. MTV ödeme yapabilmeniz için öncelikle MTV sorgulamanızı yapmanız gerekmektedir.

Eğer MTV ödemenizi kredi kartınızla yapacaksanız GİB ile anlaşması bulunan bankaya ait kredi kartınızla birlikte 02:00-22:00 saatleri arasında işleminizi yapmalısınız.

MTV sorgulama ve kredi kartıyla ödeme ekranı açıldığında sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksik girmeniz durumunda sorgulamanızı gerçekleştiremediğiniz için MTV ödemenizi yapamazsınız.

Motorlu taşıtlar vergisinin her yıl ödeme tarihlerinin birinci taksitinin ocak ayının son günü ve ikinci taksitinin de temmuz ayının son günü olmak üzere iki taksit şeklinde ödendiğini unutmayınız.

MTV ödemenizi Maliye Bakanlığı’nın motorlu taşıtlar vergisini tahsil etmeye yetkili olan ilgili vergi daireleri aracılığıyla yapabileceğiniz gibi kredi kartınızla aşağıda anlattığımız şekilde de yapabilirsiniz.

MTV ödeme yapabileceğiniz GİB anlaşmalı bankalar ise; Akbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, YKB, HSBC, Finansbank, Bankasya, TEB, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Denizbank’ tır.

MTV Ödeme Nasıl Yapılır ?

  • MTV ödeme için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.
  • Açılan sayfada sizden Plaka, Özel Plaka, T.C. kimlik numarası veya Vergi Kimlik Numarası, Tescil Tarihi gibi bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde giriniz.
  • Karşınıza gelen sayfada Mükellef Bilgileri, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Ceza Bilgileri, Tahsilatlar ve Beyanlı Trafik Cezası Ödeme seçenekleri yer almaktadır.
  • Buradan Motorlu Taşıtlar Vergisi seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan bölümden ödeme yapmak istediğiniz MTV dönemini seçerek kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçtikten sonra MTV ödeme işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

MTV Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.