E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 8 Profesör Alımı

İlanı Veren Kurum: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü

Kadro Sayısı: 8 (sekiz)

Kadro Unvanı: Profesör

İlan Tarihi: 19 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 2 Ocak 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 28 Aralık 2016 – 03 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak başvuruyla, Profesör kadrosuna 8 (sekiz) akademik personel alacağını duyurdu. Daimi statüde olan profesör kadrosu için başvuracak adaylar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ilgili yönetmeliği ve Sıtkı Koçman Üniversitesinin, Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme Yönergesi çerçevesinde değerlendirilecekler.

Başvurular, üniversitenin internet sitesinde, www.personel.mu.edu.tr sayfasında yer alan başvuru dilekçe örneği doldurularak gerçekleşecek. Adayların bu dilekçeye özgeçmişlerini, doçentlik ve hizmet belgelerini ve 6 (altı) kopya halinde bilimsel çalışmalarını da ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekiyor.

Profesör kadrosuna alınacak adaylar;

Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında 1 (bir) ve Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalında 1 (bir) olmak üzere toplam 2 (iki);

Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliğinde 1 (bir), Makine Mühendisliğinde 1 (bir) ve Jeoloji Mühendisliğinde 1 (bir) olmak üzere toplam 3 (üç);

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik bölümünde 1 (bir);

Fethiye Ziraat Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölümünde 1 (bir);

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksek Okulunda, Çevre Koruma Teknolojileri Bölümünde 1 (bir) olmak üzere atamaları yapılacak.

Her bir profesör adayının sahip olması gereken uzmanlık, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin internet sitesinde detaylarıyla anlatılıyor.

Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ve Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı kadroları için başvuruda bulunacak olan adayların ayrıca “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in ilgili maddelerinde belirtilen yabancı dil şartını da sağlıyor olmaları gerek.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.