E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

OGS SORGULAMA

Tüm sorgulama işlemleri gibi OGS sorgulama için de uygulamaların geliştirilmesiyle bu sorgulamanızı kuruma gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda size bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

OGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Otomatik geçiş sistemi ya da OGS otoyol ve köprülerden geçerken geçiş ücreti alınırken sıra beklenmesini engellemek amacıyla uygulamaya sokulmuştur. Ücretli geçişlerde aracın ön camına yerleştirilen OGS kartı, OGS sistemine uyumlu veri okuyucuları tarafından okunabilmesiyle trafikteki sıkışıklığın önüne geçilmiş oldu.

İnternet üzerinden OGS sorgulama yapabilmeniz için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bu sayfa üzerinden OGS sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Açılan sayfada ”Araç Plaka No” yazan kısma plaka numaranızı giriniz ve ” Sorgula” butonuna tıklayınız.

OGS sorgulamanızı tamamladığınızda aracınızın varsa eğer tüm borçları görüntülenmektedir. Eğer aracınızın borcu yoksa aracın borcu yoktur ibaresi karşınıza gelecektir. Bu sorgulamanın yanında aracın geçiş ihlali, OGS cezası ve kaçak geçiş bilgisi varsa tarihi, plaka nosu, bölge, istasyon, geçiş tipi ve ücret bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

OGS Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.