Yardım Başvurusu

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf ve İş Adamları

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf ve İş Adamları; Ülkemizde devlet destekli sosyal yardımlar olduğu gibi bazı dernek, vakıf ya da iş adamları tarafından yapılan yardımlar da mevcuttur. Para yardımı yapan dernek, vakıf ve iş adamları hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda aradıklarınızı bulabilirsiniz. Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği, Yoksullara yardım eden dernekler, İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Para yardımı yapan hayırsever iş adamları ve şirketler, maddi yardım yapan sanatçılar, karşılıksız burs veren kurumlar, maddi yardımlardan kimler yararlanabilir, belediye maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? ve daha pek çok konu hakkında aradıklarınız yazımızda.

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf ve İş Adamları

Zorlu kış şartlarının yanı sıra hemen hemen her durumda maddi anlamda zorluk çeken ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan pek çok kişiye devlet yardım eli uzatmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü, belediyeler, dernekler, vakıflar ve birçok iş adamları muhtaç durumda olan ailelere ayni ve nakdi yardımlar yaparak temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadırlar.

Gıda yardımından yakacak yardımına kadar pek çok yardımlarda bulunan dernekler, vakıflar ve iş adamları binlerce yoksul vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamıştır. Bu yardımların yanı sıra muhtaç olan kişilere para yardımı da yapılmıştır.

Çalışan Anneye Kreş ve Bakıcı Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Neler?

Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği

Fakir ve muhtaçlara yardım derneği birçok ilerde şubesi bulunan bir dernektir. Merkezi Denizli de olan bu dernek vatandaşlara hem burs desteği hem de maddi destek sağlamaktadır. Eğitim hayatında başarılı olan fakat ailesinin maddi imkansızlıkları yüzünden zorluk çeken öğrencilere burs desteği vermektedirler.

Öğrencilere burs desteğinin yanı sıra yardıma muhtaç ailelere de para yardımı yapan fakir ve muhtaçlara yardım derneği bu sayede pek çok kişiye yardımcı olmuştur. Dernek ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler ise https://www.fakirvemuhtaclarayardimdernegi.org/ linkine tıklayarak bilgi edinebilirler.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği

Hemen hemen tüm bölgede faaliyet gösteren Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin 131 adet şubesi bulunmaktadır. Birçok temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda sıkıntı çeken aileye yardım eli uzatan bu dernek hakkında daha fazla bilgi için https://www.tysd.org.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Dost Eli Derneği Maddi Yardım

Dost eli derneği yardıma muhtaç binlerce kişiye para yardımı ve gıda yardımı yapmaktadır. Ülkemizdeki ilk Gıda Bankacılığı Sistemini hayata geçiren bu dernek hakkında daha fazla bilgi için https://dosteli.org.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Vuslat Derneği

Vuslat derneği hem ülkemiz hem de başka ülkelerdeki yardıma muhtaç on binlerce insana yardım eli uzatmaktadır. Afrika ve Asya ülkelerinde su kuyuları açarak içme suyuna hasret onlarca insanı temiz sulara kavuşturmaktadırlar. Daha fazla bilgi için https://www.vuslat.org.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Zenginler, İş Adamı ve Ünlüler [GÜNCEL]

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yardıma muhtaç vatandaşlara gıda yardımlarının yanı sıra para yardımı da yapmaktadır. İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.iyilikdernegi.org.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Yoksullara Yardım Eden Dernekler

Beşir Derneği, Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği, Kocaeli İnsani Yardım Derneği, Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği, Hayrat Yardım Derneği, Çare Derneği, Düşün Taşın Derneği, Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği, İnsani İnşa Derneği.

İHH İnsani Yardım Vakfı

İHH İnsani Yardım Vakfı özellikle savaş bölgelerinde yaşam mücadelesi veren insanlara ve savaş dolayısıyla zarar gören yerlere birçok yapı inşa etmektedir. Muhtaç vatandaşlara yardım yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı birçok yapıların yanı sıra yoksul kişilere para yardımı da yapmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.ihh.org.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı annesi babası olmayan sokakta kalan eğitim hayatına devam edemeyen kimsesiz çocuklara güzel bir yaşam vermek için kurulmuştur. Eğitime önem veren bu vakıf çocukların iyi bir eğitim almasına ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır.

Ayhan Şahenk Vakfı

Yoksul vatandaşlara eğitim, sağlık, kültür gibi pek çok alanda yardımcı olan Ayhan Şahenk Vakfı bunların yanı sıra özellikle yoksul çocuklara burs vererek onların iyi yerlere gelmelerine yardımcı oluyor.

Nef Vakfı

Burs ve para yardımı gibi birçok imkan sunan Nef vakfı sadece ülkemizde değil başka ülkelere yardımlarıyla da bilinmektedir. Çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamayan aileler Nef Vakfından çocuklarına burs alabiliyor. Daha fazla bilgi almak için https://www.nefvakfi.org/ linkine tıklayabilirsiniz.

Elektrik Yardımı Nasıl Alınır? Elektrik Yardımı Başvurusu

Aip Acil İhtiyaç Projesi Vakfı

Yoksul vatandaşlara gıda yardımından giysi yardımına kadar pek çok yardımda bulunan Aip Acil İhtiyaç Projesi Vakfının öncelliği yoksul anne ve çocuklarıdır. Özellikle çocuklara eğitim ve burs desteği sağlayan bu vakıf sayesinde yardıma muhtaç çocuklar eğitim hayatlarına devam edebilmektedir.

Para Yardımı Yapan Vakıflar

Para yardımı yapan pek çok vakıf bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Vehbi Koç Vakfı, Türk Eğitim Vakfı, Anadolu Vakfı, Rüştü Akın Vakfı, Suna ve İnan Kıraç Vakfı, İstanbul Sanayi Odası Vakfı, Toplum Gönülleri Vakfı, Hacı Ömer Sabancı Vakfı, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, Mehmet Zorlu Vakfı, Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfıdır.

Para Yardımı Yapan Hayırsever İş adamları ve Şirketler

Başarılı zengin iş adamları yoksul vatandaşlara para yardımında bulunmaktadır. Para yardımı sayesinde temel ihtiyaçlarını alabilen vatandaşlar özelikle zorlu kış şartlarını daha rahat atlatırlar. Maddi yardımların yanı sıra diğer yardımlarda da bulunan önemli iş adamları şunlardır; Fikret Öztürk, Mustafa Koç, Sinan Tara, Ali Ağaoğlu, Ahmet Kocabıyık, Hacı Boydak, Tuncay Özilhan, Şevket Sabancı, Murat Dedeman, Hüsnü M. Özyeğin’dir.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Severek takip ettiğimiz birçok ünlü, yardıma muhtaç vatandaşlara her daim yardım eli uzatmaktadır. Kazançlarının bir kısmını hayır işleri için kullanan ünlüler bu sayede dar gelirli ve ihtiyaçlarını karşılayamayan kişilere yardımcı olmuştur. Maddi yardımda bulunan ünlüler; Müge Anlı, Acun Ilıcalı, Esra Erol, Seda Sayan, Haluk Levent, Fatih Terim, Ali Koç, Adnan Polat ve Mehmet Ali Aydınlar.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamayan anne babalara yardım eli uzatan pek çok kurum mevcuttur. Eğitim hayatlarına son ya da ara vermeyi düşünen çocuklar için karşılıksız burs veren kurumlar şunlardır; Sütaş, Eti, Rüştü Akın Vakfı, DEM Derneği, Toplum Gönülleri Vakfı, Kızılay Gençlik Müdürlüğü, Vehbi Koç Vakfı, İstanbul Ticaret Odası, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, Suna ve İnan Kıraç Vakfı, Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Eğitim Vakfı.

Maddi Yardımlardan Kimler Yararlanabilir?

Maddi yardımlardan kocası vefat eden dul kadınlar, çocuklarının eğitim masrafını karşılayamayan aileler, engelliler, afetzedeler, dar gelirliler, kimsesizler, muhtaç asker aileleri, yetim ve öksüzler yararlanabilir.

Maddi yardımlardan faydalanmak için kişinin üzerinde herhangi bir gayrimenkul kaydı bulunmamalıdır. Maddi yardımlarda öncelik sigortalı bir işi olmayan yoksul ailelerindir. Maddi yardımlarının yanı sıra vatandaşa gıda, giysi ve eşya gibi başka yardımlar da yapılır.

Belediye Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye maddi yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar bulundukların yerin belediyelerine giderek bizzat başvuruda bulunabilirler. Yakacak yardımından gıda yardımına kadar pek çok yardım imkanı sunan belediyelerin para yardımına başvurmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız ve çıkan sayfadaki bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca belediye maddi yardımları için ALO 153 beyaz masa hattını da arayabilirsiniz.

 

 

Maddi Yardımlarda Öncelik Kimlere Verilmektedir?

Sigortalı bir işi olmayan yoksul ailelere öncelik verilmektedir.

Belediye Yardımları İçin Nereyi Aramalıyım?

ALO 153 hattını arayarak yardımlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

20 Yorum

  1. Merhaba para yardımına çok ihtiyacım var erkek arkadaşımla evlenmek istiyoruz ama maddi durumu olmadığı için ailem onaylamıyor zordayız dardayız evlenemiyoruz lütfen yardım edin ne olur.

  2. Esim calısmiyor yardıma ihtiyacı var cocuklarım var ramazan kolisi

  3. Merhaba ben üç çocuğum var malatyadan depremzedeyim nakdi yardıma ihtiyacı m var ederseniz sevinirim

  4. Hataylıyım depremzadeyiz hertürlü yardıma ihtiyacımız var gıda kuru madde elinizden ne yardım geliyorsa ihtiyacımız var Allah için yardım edin bize çadırda yaşıyoruz 6 aile hepsi muhtaç durumda ne olur yardım edin bize

  5. Hastalığım var calışamıyorum çocuklarıma bakamıyorum çok zor durumdayım allah rızası için yardım edin

  6. Benim engelli bir kızım var kızım bir yıldır tedavisi sürüyor kızım üç seyas ameliyatı var matti durumum iyi değil kızım sağlığına kavuşması için yardım talep ediyoruz kızım devlet hastanesi tedavisi yok İstanbul Beşiktaş fulya özel bir hastanede sağlıklıgına kavuşması için yardım bekliyor

  7. Merhaba ben İstanbul Kağıthane ilçesinden yazıyorum şu anda Yeni evliyim ilk eşimden 8 yaşındayım kızım var Kendisine nafaka ediyorum ve şu anda evliyim diye kızımla beraber kendimle 4 kişiye bakmakla yükümlüyüm Evim kira çok zor durumdayım ev sahibi evden çıkartıyor eşini buldum Ne olur yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu