Edevlet.net

PATENT SORGULAMA

10.03.2015
PATENT SORGULAMA

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza patent sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. Ülkemizde çok fazla vatandaşımızı ilgilediren bu konuda da sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya çalıştık . Bu sorgulama işlemini sizler için en iyi şekilde aşağıda anlattık. Patent sorgulama işlemi için sizlere gerekli açıklamaları ve adımları aşağıda anlattık. Bu sorgulama işlemini yapmak için adımları doğru bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu adımların hemen altında ise resimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu tür işlemler için eskisi gibi kamu kurumlarına gitmeye de gerek olmayacaktır. Bunun yanı sıra ise herhangi bir şifreye de ihtiyacımız yoktur. Şimdi bu sorgulama işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

Patent Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Bu işlemi yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra ise açılan sayfa da buluş başlığı, bülten numarası, başvuru numarası EPÇ numarası, EPC yayın numarası, PÇT başvuru numarası, PÇT yayın numarası, rüçhan numarası, yayın tarihi, başvuru sahibi, buluş sahibi vekil, ıpc sınıfı gibi boşlukları dolduruyoruz.

  • Daha sonra ise hemen alt tarafta bulunan bizler için vermiş olan güvenlik kodunu oradaki boşluğa giriyoruz.

  • Daha sonra ise son olarak ara butonuna tıklıyoruz. Böylece bu işlemimizi tamamladık. Bu işlem sayesinde patent hakkında tüm gerekli bilgileri zamanını, nereden nasıl kim tarafından alındığı gibi bir çok bilgiye hemen ulaşmış oluruz.

Patent Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.