Edevlet.net

POSTA KODU SORGULAMA

26.02.2015
POSTA KODU SORGULAMA

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan işlemler kişilerin hayatlarında büyük değişimler yaratmıştır. Bu değişimler kişilerin hayatını oldukça kolaylaştırmıştır. Kişiler birçok özel ya da kamu kurumuna gidip saatlerce sıra bekleme derdinden internet üzerinden yapılan işlemler sayesinde kurtulmuşlardır. Bu sayede kişiler hem zaman kazanıyorlar hem de tek bir işe harcayacakları vakitte birçok işlerini yapabiliyorlar. Kişilere bu kadar kolaylığın sağlandığı günümüzde internet üzerinden yapılan işlemlerden bir tanesi de posta kodu sorgulama işlemidir. Kişiler önceden bir posta kodunu sorgulamak istedikleri zaman PTT şubelerine gitmek zorunda kalıyorlardı. Ayrıca PTT’ye giderek harcadıkları zaman yetmezmiş gibi bir de bu kurumlarda sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. İşte tüm bu zorluklar ortadan kalksın ve kişiler rahata ulaşsın diye internet üzerinden posta kodu sorgulama avantajı sağlandı. Kişiler bu sayede hiç zaman harcamadan çok kolay ve hızlı bir şekilde sorgulama işlemlerini yapabilecekler. Bizlerde yazımızda sizlerin en kolay ve en hızlı şekilde sorgulama işleminizi yapabilmeniz için bu işlemin nasıl ve nereden yapıldığını anlatacağız.

Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • İnternet üzerinden posta kodu sorgulamak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler oldukça basit ve kolaydır. Öncelik ile yazımızın sonunda sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Bağlantı adresine tıkladığınızda PTT’nin resmi sayfası açılacaktır. Bu sayfada ilk olarak aranacak posta kodunu görselde de gösterdiğimiz üzere gerekli alana giriniz.

p

  • Ardından kutucukta görmüş olduğunuz karakterleri yanındaki boşluğa yazınız. Eğer karakterleri yanlış girmişseniz ya da okuyamıyorsanız resmi yenile butonundan karakterleri değiştirebilirsiniz.

po

  • Daha sonra işleminizi başarılı bir şekilde bitirmek için sorgula butonuna tıklayınız.

pos

Posta Kodu Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.