SorgulamalarTeknoloji

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024 Samsung Garanti Kaç Gün Sürer?

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Samsung Garanti Kaç Gün Sürer? Samsung Garanti Takip İşlemi Nasıl Yapılır? Telefon Kaskosu Neleri Kapsar? Samsung Türkiye Garanti Sorgulama, IMEI ile Garanti Sorgulama Samsung, Samsung Telefonun Garantisini Nasıl Öğrenebilirim? gibi tüm soruların cevapları yazımızda...

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Samsung Garanti Kaç Gün Sürer? Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Samsung Marka Cihazların Garanti Koşulları Nelerdir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Bir elektronik cihaz satın alırken dikkat ettiğimiz en önemli hususlardan biri de garanti süresi. Satın alma sonrasında ortaya çıkabilecek bazı teknik sorunların çözümlenmesi açısından oldukça büyük bir öneme sahip olmakla birlikte, uzun vadede de ürünümüzün garanti altında olduğunu bilmenin rahatlığı gerçekten çok önemli. 

Ülkemizdeki aktif satış kanalları ve servisleri ile pazarda büyük yer tutan ve tüketicilerin oldukça sık tercih ettiği markalardan biri olan Samsung, bu yüzden elektronik ürünlerinin satın alınmasından sonraki süreçte meydana gelebilecek sorunlar için ürünlerin sınıflarına göre çeşitli garanti süreleri sunuyor. Telefonlar için bu süreyi 2 yıl olarak belirleyen ve bu garanti süresi kapsamında ilgili cihazda meydana gelen ürün kaynaklı hatalara ücretsiz çözümler sunan Samsung, müşterisinin memnuniyetini esas alıyor. Samsung cihaz garanti sorgulama ve Samsung telefon arıza takip gibi ürün onarımı ile ilgili merak edilen tüm sorulara bu yazıda açıklık getirdik.

Samsung Telefon Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Samsung garanti süresi sorgulama işlemi için izleyebileceğiniz üç yöntem bulunuyor:

Samsung’un Online İşlemler Hizmetiyle Garanti Sorgulama

 • Samsung garanti sorgulama işlemi için öncelikle; cihazınızın kimlik numarası olan IMEI numarasına ihtiyaç duyacaksınız. Bu numarayı öğrenmek için, Samsung IMEI garanti sorgulama işlemini yapmış olmalısınız.
 • Telefonunuzun arama ekranını açın ve *#06#’i tuşlayın. Bu tuşlamadan sonra göreceğiniz numara, telefonunuzun IMEI numarasıdır.

 • IMEI numaranızı öğrenmenizin ardından cihazınıza ait; ad, model ve numara bilgilerini inceleyin ve bu bilgileri toparlayın.
 • Cihazınızın model bilgilerine telefonunuzun “Ayarlar” menüsü üzerinde yer alan “Cihaz Hakkında” başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

db7jspojuqjhoy4qgoe7rrztnadur23f8m8yqezd

 • Son olarak “Samsung Ürün Yardımı ve Destek” sayfasına giderek, çevrim içi çözümlerde yer alan; canlı destek, e-posta ve CEO’nun ofisine e-posta yöntemlerinden biri ile taleplerinizi yetkililer ile paylaşabilirsiniz.
oeyqx85zfrvxkujqpf7zqm5tw8veu4vayrrtnrsw
Samsung Ürün Yardımı ve Destek sayfasına gitmek ve online çözümler başlıklarına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Samsung Yetkili Servisi Aracılığıyla Garanti Sorgulama

Samsung cihazınıza ait garanti süresini sorgulamak için yüz yüze bir görüşme yapmayı da tercih edebilirsiniz. Pek çok ilde bulunan Samsung yetkili servislerini görüntüleyebileceğiniz adrese aşağıda yer verdik. Bu adrese giderek kendi adresinize en yakın yetkili servis bilgilerini görüntüleyebilir ve yetkili kişiler ile yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz.
samsung garanti
samsung garanti
 
Adresinize en yakın Samsung Yetkili Servis Merkezi’ni görmek için TIKLAYINIZ!

Samsung Müşteri Hizmetleri ile Garanti Sorgulama

Samsung Çağrı Merkezi’nin numarası; 444 77 11’dir. Bu numara 7/24 ulaşılabilir durumdadır. Yazışmaya bağlı kalmadan, anlık çözüm almak isterseniz bu irtibat numarası ile iletişim kurabilir ve cihazınızın garanti süresini hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Samsung Telefonlarda Türkiye Garantisi Olup Olmadığı Nasıl Öğrenilir?

Samsung Türkiye garanti sorgulama işlemi için araştırma yapan Samsung kullanıcılarından biriyseniz; satın almış olduğunuz telefonun markasının Samsung olmasının, garantisinin de Samsung Türkiye tarafından karşılanacak olduğu anlamına gelmeyeceğini söyleyebiliriz. Bunu öğrenmek için en kolay yöntem cihazınızın IMEI numarası ile çıkartmış olduğunuz kutunun üzerinde yer alan IMEI numarasını karşılaştırmak.

Bu numara, cihazınızın kutusunda yazan IMEI numarası ile aynı ise cihazınız orijinal ve Samsung Türkiye garanti kapsamında demektir. Ancak, uyuşmuyor ise telefonunuz farklı yollar ile ülkeye girmiş ve Samsung Türkiye’nin garanti kapsamının dışında kalıyor demektir.

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise dış IMEI ile iç IMEI numaralarıdır. Samsung telefonlarda IMEI numarası, pilin hemen altında yer alır. Pili çıkmayan Samsung cihazlarının IMEI numarası; eğer, cihaz çakma değil ise arka kapağın altında yazar. Bu kısmı da kontrol etmenizde oldukça fayda var.

Samsung Garanti Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Belirli bir sorun nedeniyle Samsung teknik destek servisine bıraktığınız cihazınız için size bir fiş verilir. Bu fişi elden yaptığınız birincil teslimatlar için alırsınız. İkincil teslimat olarak adlandırılan, kargo yoluyla yaptığınız gönderimlerde ise böyle bir fişe sahip olamazsınız. Fiş, cihazın onarım süreci tamamlandıktan sonra, size bilgi vermek amacıyla gönderilir. Böyle bir durumda, cihazın servis takibini yapabilmeniz için; yukarıda garanti süresi sorgulama aşamalarında bahsettiğimiz seçeneklerden birini izleyebilirsiniz.

Samsung destek birimiyle online olarak iletişime geçebilir ya da Samsung müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu birimler, sizinle; cihazınızın online takibini yapabilmeniz için “Müşteri Numarası” ya da “Servis Takip Numarası” paylaşacaktır. Samsung ürün takip işlemi için bu numara yeterlidir.

Daha sonra, aşağıda yer verdiğimiz adrese giderek; cihazınızın onarıma alındığı tarih, arızanın tespit edilip edilemediği, arıza tespit edilmiş ise hangi işlemlerin uygulandığı gibi detayları görebilirsiniz. Ayrıca; kaynağı ve nedeni tespit edilen arızalarda tahmini tamir süresine de yer verilmektedir. Böylelikle; cihazınızın size ne zaman ulaşacağını kolaylıkla tahmin edebilirsiniz.

Samsung Canlı Destek sayfasına gitmek ve garanti servis sürecinizi sorgulamaya yönelik yazışma başlatmak için TIKLAYINIZ!

Garanti Kapsamında Samsung Teknik Servisine Hangi Durumlarda Başvurulur?

Samsung cihazınızı garanti servisine göndermeden evvel, öncelikle hangi koşullar için ücretsiz hizmet alacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Bu koşulları aşağıda detaylı bir şekilde açıkladık. Kullanıcı hatalarını kapsamayan ve fatura/garanti kapsamını ilgilendirmeyen durumlar haricinde teknik servise garanti kapsamında başvurabileceğiniz durumlar şu şekildedir:

 • Şarj yüzdesi sorunları
 • Cihazda meydana gelen donanımsal ya da yazılımsal arızalar
 • Cihazın yeniden başlatılamaması veya hiçbir şekilde açılmaması durumu
 • Cihazın herhangi bir kısmında meydana gelen arıza
 • Cihazın güncelleme sürecinden sonra gelişen problemler

Bu nedenlerden herhangi birine bağlı olarak cihazınızı Samsung teknik destek servisine bırakmanız gerekiyor ise, cihazınızı teslim etmeden önce önemli bir noktaya değinmek gerekir. Cihazınızın tamiri için yapılması gereken işlemlerin, veri kaybına yol açabileceğini göz önünde bulundurun ve kişisel verilerinizin yedeğini mutlaka alın. Fotoğraf, video ve dosya gibi verilerinizi bulut servislerine ya da bilgisayarınıza yedekleyerek muhtemel veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Samsung Marka Cihazların Garanti Koşulları Nelerdir?

Samsung, telefon kullanıcılarına 2 yıl garanti süresi sunuyor olsa da bazı durumlar, kapsam dışı olarak değerlendirilebiliyor. Bu durumları herhangi bir önem sıralamasına bağlı kalmadan şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Garanti süresi, müşterinin faturayı teslim aldığı tarih itibariyle başlar ve 24 ay, yani; 2 yıl kadar devam eder. Bu garanti süresi telefonlar için geçerlidir. Elektronik eşyanın türüne göre, garanti süresi daha az ya da daha fazla olabilir.
 • Talep edilmesi durumunda; garanti belgesinin ya da satış faturasının aslının/fotokopisinin gösterilmesi gerekebilir.
 • Garanti belgesinin geçerli olabilmesi için; satıcı firmanın, ilgili belgeyi eksiksiz bir şekilde doldurması önemlidir.
 • Ürün garanti süresi içinde bozulur ise, tamir süresi garanti süresine ekleniyor.
 • Garanti kapsamında ürünün tamiri ve onarımı yapılamıyor ise ürün yenisi ile değiştirilir; ancak garanti süresi eski cihazın alınmış olduğu tarih itibariyle geçerli olmaya devam eder. Yani, garanti süreniz için; yeni cihazın size verildiği gün değil, bozulan cihazınızı ilk almış olduğunuz tarih baz alınır.
 • Onarım süresi en fazla 30 iş günü olabilir. Bu süre içerisinde cihaz size gönderilmiş olmalıdır.
 • Kaşesi olmayan garanti belgesinin bir geçerliliği bulunmadığı için bu bilgiye dikkat edilmelidir.
 • Telefonun su alması, ekranın kırılması ve benzeri gibi kullanıcının hatasına dayanan hatalar, garanti kapsamında sayılmıyor.
 • Üretici ve ithalatçı dışında telefonların açılması, kurcalanması ya da parça değişikliği yapılması gibi durumlar, cihazı garanti dışına çıkarır. Bu nedenle; cihazınızın garanti süresi devam ediyorken; yetkili servisin yapacağı işlem dışında, üçüncü şahısların işlem yapmasına izin vermeyin ve sizler de herhangi bir işlemi kesinlikle yapmayın.
 • Kir, toz, darbe ve herhangi bir doğal afet neticesinde telefonda meydana gelen hasarlar, garanti kapsamı dışında değerlendirilir. 

Telefon Kaskosu Neleri Kapsar?

Telefon kaskosu; kullanıcı kaynaklı arızaları ve garanti kapsamında bulunmayan durumları ücretsiz çözümlemenize olanak tanıyan bir çeşit telefon tamiri hizmetidir.

Telefon kaskosu, çarpma, düşürme, sıvı teması, yüksel voltaj ve çalıntı gibi süreçlere karşı, telefonunuzu güvence altına alıyor oluşu ve garanti kapsamına girip girmediğini düşünmeden sağladığı güven ile tercih edilebilir bir hizmettir. Telefonunuz için kasko yaptırarak garanti kapsamı dışında kalan durumlara ve hatalara karşı cihazınızı güvence altına alarak cihazınızı ücretsiz bir şekilde tamir ettirebilirsiniz.

KVK Garanti Sorgulama

Genpa Garanti Sorgulama

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu