SGK 6 Sözleşmeli Bilişim Uzmanı Alımı | E-Devlet

SGK 6 Sözleşmeli Bilişim Uzmanı Alımı

İlanı Veren Kurum: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

Kadro Unvanı: Bilişim Uzmanı

Kadro Sayısı: 6 (altı)

İlan Tarihi: 28 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 11 Ocak 2017 Saat 17:00

Başvuru Adresi: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı – Ziyabey Caddesi No:6  Balgat/ANKARA

İrtibat Telefonu: 0 312 207 84 28 – 0312 207 84 29

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 28 Aralık 2016 tarihinde, 6 (altı) sözleşmeli bilişim uzmanı alacağını duyurdu. Kurumdan yapılan duyuruya göre, işe alınan adaylar Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğünde görev yapacaklar. Adayların, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik
mühendisliği veya elektronik ve haberleşme mühendisliği fakültelerinden ya da fen edebiyat
fakültelerinin istatistik veya matematik bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmaları ve yüksek öğretimi sırasında bilgisayar alanında aldığı derslerde öğrendiği programlama dillerine ilişkin belge veya üniversitelerin onay verdiği bilgisayar kurslarını bitirdiğine dair sertifika sahibi olmaları gerekiyor. Yurt içi ya da yurt dışındaki İngilizce eğitim veren fakültelerden mezun olmak ya da yurt dışında İngilizce dilinde yüksek lisans ya da doktora yapmış olmak ya da Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizceden (E) seviyesinde puan almış olan adaylar, bu kadrolar için başvuruda bulunabilecekler.

Sosyal Güvenlik Kurumu, istihdam edeceği bilişim uzmanlarında; Java programlama dilinde en az 3 (üç) yıllık yazılım geliştirme iş tecrübesi, J2EE ve web uygulama geliştirme teknolojilerine hakimiyet, JSP/Servlet, JSF, Struts, ORM (Hibernate, JPA), Spring ve EJB(3.X) teknolojilerinden herhangi birini kullanarak en az 3 (üç) yıl proje geliştirmiş olmak, DHTML, XHTML, CSS ve JAVASCRIPT, XML ve UML konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak gibi özel şartlar da arıyor.

Detayları SGK’nın internet sayfasında verilen özellikleri taşıyan adayların, dilekçe ve öz geçmişleri ile kendilerinden istenen tüm belgeleri, en geç 11 Ocak 2017 tarihi mesai sonuna (saat 17:00) kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına -mutlaka elden- teslim etmeleri gerekiyor. Başvurusu kabul edilen adaylar, sınav komisyonu tarafından, Ankara’da yapılacak olan sözlü sınava çağrılacaklar. Bu çağrı elektronik posta yoluyla yapılacak ayrıca adayların listesi, sınav tarihi, yeri ve saati www.sgk.gov.tr adresinde de tüm adaylara duyurulacak. Sözlü sınavda adaylar, mezun oldukları bölüm, bilişimle ilgili aldıkları dersler, bilgi işlem tecrübeleri ve İngilizce bilgileri gibi kriterler baz alınarak yapılan bir puanlama sistemine göre değerlendirilecek ve 100 (yüz) üzerinden 70 (yetmiş) alan adaylar başarılı kabul edilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.