Edevlet.net

SGK DANIŞMA HATTI

19.08.2014

SGK’nın vatandaşlara sunduğu imkanlardan birisi de SGK danışma hattı uygulamasıdır. SSK danışma hattı sayesinde vatandaşlar merak ettikleri her sorunun cevabını öğrenebilir. SGK danışma hattını ev, iş veya mobil telefonlarınızdan arayabilirsiniz. Telefonlarınızdan 170’i tuşlayarak danışma hattına ulaşabilirsiniz. ALO 170 hattını haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz. SGK danışma hattı hamile, yaşlı ve engelliler için son derece önemli bir sistemdir.

ALO 170 hattı sayesinde eskiden SGK’ya giderek yapabileceğiniz işlemleri artık hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan birkaç dakikada halledebilirsiniz. Sorununuza hemen cevap alamadıysanız sistem anında kurum ve kuruluşlarla irtibata geçerek size en geç 72 saat içinde bir bilgilendirme yapacaktır. SGK danışma hattı 3 yıl önce hayatımıza giriş yaptı. Amacı ise vatandaşların merak ettikleri sorularının cevaplarını en hızlı şekilde vatandaşlara ulaştırmaktır. SGK danışma hattı sorularınıza cevap bulduğu gibi ayrıca eleştiri, öneri, ihbar, şikayet gibi isteklerinizi de cevaplandırmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fikret CAN dedi ki:

    19 yıldır bir yer üstü maden şirketinde elektrikci olarak çalışmaktayım ağır sanayi işkolu olarak primlerim yatıyor maden iscilerine taninan 5 yil indirimden faydalana bilirmiyim 2.5 yil yeraltında calismisligim da var