SGK EMEKLİLİK SORGULAMA | E-Devlet

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

Kişiler internet üzerinden birçok işlemini rahatlık ile yapabilirler. Kişilerin internet üzerinden yapabildikleri işlemlerden bir tanesi de SGK emeklilik sorgulama işlemidir. Kişiler emekli oldukları zaman rahat bir hayat yaşayacaklarını düşündükleri için ömür boyunca emekli olmak için uğraşırlar. Emekli olabilmek için belirli bir yaşı doldurmuş olmak, belirli bir süre çalışmak ve primlerini düzenli olarak yatırmak gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler emekli olmaya hak kazanırlar ve emeklilik başvurusunda bulunurlar. Emeklilik başvurusunda bulunduktan sonraki işlemlerini takip etmek isteyen kişilerin ise gerekli dairelere gidip saatlerce sıra beklemelerine gerek yoktur. Kişiler internet üzerinden sorgulama işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabilirler. Bizlerde yazımızda sizlerin en kolay şekilde sorgulama işlemlerinize ulaşabilmenizi ve bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatacağız.

SGK Emeklilik Sorgulama 4A İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz .
 • Daha sonra ise açılan sayfada gerekli olan, cinsiyet  doğum tarihi ve diğer alanları dolduruyoruz.

1

emeklilik yaşı hesaplama

 • Ardından da yine bu sayfada hemen alt tarafta yer alan mevcut bilgileriniz ile ilgili olarak ssk prim ödeme gün sayınız gibi gerekli olan alanları da dolduralım.

2

 • Ardından da son olarak gönder yazan butona tıklıyoruz.

3

SGK Emeklilik Sorgulama 4A İşlem Sayfası İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4B İşlemi Nasıl Yapılır?

 • SGK emeklilik sorgulama işlemini yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz.
 • Daha sonra ise açılan sayfada emeklilik bilgilerimiz ile ilgili olan durumlarımızı yazıyoruz.

4

 • Daha sonra ise özel durum bilgilerimiz olan maluliyet olan boşlukları dolduralım.

5

 • Son olarak tamam yazan butona tıklıyoruz ve böylece bu işlemi de tamamlamış olduk.

6

SGK Emeklilik Sorgulama 4B İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4C İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise açılan sayfada ilk olarak üst tarafta yazan yaş ile ilgili kuralları okuyalım.
 • Daha sonra ise hizmetlerin eklenmesi ile ilgili olarak cinsiyet vb. durumları dolduralım.

7

 • Daha sonra ise işlemimize devam ediyoruz ve son olarak ise “hesapla” yazan butona tıklıyoruz .

8

SGK Emeklilik Sorgulama 4C İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sitesi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise bu site üzerinden işlem yapmak için gerekli olan E-Devlet şifresini PTT şubelerine gidip 2 lira gibi az bir miktar ödeyerek alabilirsiniz.
 • Şifremizi aldıktan sonra ise açılan sayfada ilk olarak kimliğimizi doğruluyoruz.

Adsız

 • E-Devlet şifremizi ardından da bizlere gerekli olan TC kimlik numaramızı giriyoruz .

9

 • Daha sonra ise son işlem olarak sisteme giriş yap yazan butona tıklıyoruz. Böylece bu işlemimizi de sonlandırmış oluyoruz .

10

E-Devlet Sitesi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Emeklilik Tablosu

Ne zaman emekli olacağını merak eden kişilerin büyük bir çoğunluğu SSK emeklilik tablosuna bakarak işin içinden çıkmaya çalışsa da bu tablolar hem yayınlanmış oldukları yıla göre değişiklik göstermekte olup hem de oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bu sebepten dolayı bugün sizlere ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplayabileceğiniz bir başka SGK uygulamasından bahsedeceğiz.

SSK ne zaman emekli olurum işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklaması ve ardından cinsiyet, doğum tarihi, hizmet başlangıç tarihi, varsa maluliyet ve erken yaşlanma bilgileri, ssk prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ait gün sayısı, askerlik ya da sanatçı gün sayısı, fiili gün sayısı, yurt dışı gün sayısı ve 3.600 günün doldurulmuş olduğu tarihleri girmeniz ve ardından Gönder butonuna basmanız gerekiyor. Böylelikle ne zaman emekli olabileceğinizi görebilirsiniz.

SSK Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum?

Emekli Sandığı üzerinden emekli olmak isteyen kişiler için de çıkartılmış olan uygulama sayesinde Emekli Sandığı kurumuna bağlı olan bireyler de ne zaman emekli olabileceklerini hesaplayabilirler. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda yer alan linke tıklamanız ve hemen ardından gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. öncelikle doğum tarihinizi yazmalı daha sonra da cinsiyet bilgilerini girmelisiniz. Ardından 4 / C devreden Emekli Sandığı kapsamında olan hizmet başlangıç ve bitiş tarihlerini uygun bir şekilde girmeniz gerekiyor. Beraberinde göreve tekrar başlamış olmanız halinde her bir görev başlangıç ve bitiş tarihini girebilmek adına Ekle butonunu hizmet türüne göre kullanabilirsiniz. Devredilen SSK, devredilen Bağ Kur ve diğer hizmetleri bu şekilde eklemeniz mümkündür. Devredilen Emekli Sandığı bilgilerini girdikten sonra yaş hesabına göre bu bilgiler esas alınacak fakat buradan çıkacak olun sonuçlar resmi işlemlerde kullnılamayacaktır. Aynı tarih içerisinde birbirlerinin üzerinde olan hizmetlerden yalnızca biri dikkate alınır. 18 yaşının altında olan kişilerin verimş olduğu hizmetler için 18 yaş öncesi yaş tashihi geçerli durumuna ya da Kaza-i Rüşt kararına bakılacaktır. Fiili hizmet zammı süresinden faydalanmakta olan kişilerin bu tabloyu kullanması mümkün değildir.

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Bağkur Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur emeklisi olacak olan kişiler için hazırlanmış olan Ne Zaman Emekli Olabilirim uygulaması bulunuyor. Bu uygulama ile birlikte sürekli değişen yasa ve yönetmelikler sebebi ile aklı karışan kişiler işlemlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde hallederek ne zaman emekli olabileceğine dair bir fikir sahibi olabiliyor. Emeklilik türü ya da cinsiyet, maluliyet ya  da erken yaşlanma ve buna benzer birçok durum bireyleri zora sokuyor. Aklınız karışmadan ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplamak istiyorsanız öncelikle yazımızın sonunda yer alan linke tıklamanız gerekiyor. Daha sonra sırası ile şu bilgileri girmeniz gerekiyor;

Emeklilik Bilgilerinizi Giriniz bölümünde yer alan Emeklilik Türü olarak kısmi ya da tam seçeneklerinden birini işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra cinsiyet olarak erkek ya da kadın seçeneklerinden birini işaretlemeniz lazım. Buna ilave olarak son olarak da doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

İkinci bölüm ise özel durum bilgilerini girmeniz için ayrılmış bulunuyor. Özel durumu olmayan kişilerin bu bölümü atlamasında ise herhangi bir sakınca yok. Özel durumu olan kişilerin ilk olarak “Maluliyet Var Mı?” bölümünü yanıtlaması gerekiyor. Evet seçeneğini işaretleyen kişilerin ise maluliyet derecesini 40 – 49, 50 – 59 ya da 60 ve üzeri seçeneklerinden birini işaretleyerek tercih etmesi gerekiyor. Son bölümde ise bakıma muhtaç malul çocuğunu olan kişilerin ilgili kutucuğu işaretlemesi gerekiyor.

Bu uygulamanın son bölümünde ise yurt dışı borçlanmasına dair bilgileri girebileceğiniz bir bölüm yer alıyor. Yurt dışı borçlanması üzerinden emekli olmak isteyen kişilerin bu seçeneği işaretlemesi gerekiyor. Böylelikle Bağkur üzerinden ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bağkur Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

SSK Sicil No Öğrenme

SSK Sicil no öğrenme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra yazımızın ilk bölümlerinde de göstermiş olduğumuz gibi siteye giriş yapması gerekiyor. Daha sonra ise herhangi bir işlem yapmanız gerek kalmayacak ve aradığınız bilgiler doğrudan karşınıza gelecektir.

SSK Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan linklere tıklamanız ve yine daha önce anlatmış olduğumuz gibi E Devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Bu noktadan itibaren ise ilave olarak yapmanız gereken hiçbir şey yok. Yalnızca doğru linke tıkladığınızdan emin olun! Bu sayede emekli maaşı hesaplama formülünü dahi ihtiyacınız olmadan emekli aylık bilgilerinize kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

4A Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4B Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.