SGK GİRİŞ | E-Devlet

SGK GİRİŞ

SGK giriş tarihi birçok işleminizi yapabilmeniz için öğrenmeniz gereken bir tarihtir. SSK giriş tarihinizi emeklilik işlemleriniz için bilmeniz önemlidir. Çünkü emeklilik işlemlerinizi gerçekleştirdiğinizde SGK işe giriş tarihiniz sizin ilk sigortalı olarak işe girdiğiniz tarih olacaktır. SSK giriş tarihinizi bilmiyorsanız öğrenme işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

SGK işe giriş tarihinizi tek bir şekilde öğrenebilirsiniz. SGK’nın resmi sitesi olan E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Bunun nedeni daha önceleri E-SGM sitesinin kapatılmasıdır. Birçok işlemin yapıldığı bu site insanların E-Devlet üzerinden tüm işlemlerini yapar hale gelmesinden dolayı daha az kullanılmaya başlanmıştır. Bunun sonucunda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar sonucunda süresi olarak kapatılmıştır. E-Devlet sistemi üzerinden tarih öğrenme işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 lira karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu üç ana kurumdan oluşmaktadır. Bunlardan ilki SSK olup bu kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlıdır. SSK’nın açılımı Sosyal Sigortalar Kurumu olup işverene bağlı olarak yapılan sigorta işlemleridir. BAĞ-KUR ise kişinin kendi adına veya hesabına yaptırabildiği bağımsız çalışan olmak koşulu ile yaptırabildiği sosyal güvenlik paketidir. Son olarak Emekli Sandığı ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personele yapılan sigorta yöntemidir ve Maliye Bakanlığı’na bağlı çalışmaktadır.

E-Devlet Sistemi İle SGK Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

E-Devlet sistemi ile SGK işe giriş tarihinizi öğrenmek için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Yazının sonunda her üç kurum için de farklı şekilde bağlantı adresi verilmiştir. Kendi bağlı olduğunuz kurumun bağlantı adresi seçerek tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

12

T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet sistemi ile SSK giriş tarihinizi öğrenmiş bulunmaktasınız.

1

E-Devlet Sistemi İle SSK (4A) SGK Giriş Tarihi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi İle BAĞ-KUR (4B) SGK Giriş Tarihi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi İle Emekli Sandığı (4C) SGK Giriş Tarihi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir?

SGK işe giriş bildirgesini artık internet üzerinden basit birkaç işlemle verebilirsiniz. SSK giriş bildirgesi için öncelikle yazının sonunda size verilen linke tıklayınız. Ardından sırasıyla; kullanıcı adınızı, sistem şifrenizi ve işyeri şifrenizi giriniz. Son olarak güvenlik kodunu da girdikten sonra giriş butonuna basınız ve giriş bildirgesi işleminizi tamamlayınız.

SGK Giriş Bildirgesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.