E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SGK GÜN SORGULAMA

SGK gün sorgulama işlemi emeklilik hesaplamalarınızı yaparken, SGK giriş işlemlerinizi kontrol ederken ve işvereninizin düzenli olarak sigortanızı yatırdığından emin olmanız için önemli olduğu için yazımızda bu işlemlerin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Bu işlem eskiden E-SGM sistemi üzerinden kolaylıkla birkaç adımda gerçekleştirilebilmekteydi. E-SGM, Sosyal Güvenlik Kurumu’nın online olarak sağladığı hizmetlerden biriydi. Sistem üzerinden SGK ile ilgili yapacağınız sorgulamaların tamamı şifresiz olarak saniyeler içinde işimizi tamamlamamıza olanak sağlamaktaydı. E-SGM sisteminin kapatılması ile aynı ölçüde hizmet veren ve vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden sadece bir şifreyle sorgulama işlemlerinizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektesiniz. SGK gün sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız işlemler arasındadır.

İnsanların dört gözle beklediği emeklilik için tamamlanması gereken belirli koşullar bulunmaktadır. Bu koşulların en önemlilerinden bir tanesi de SGK gün sayısıdır. Bu şartların tamamlanması durumunda emekli olunacağı için kişilerin bu bilgileri kontrol etmesi önemlidir. SGK gün sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden sadece bir şifreyle gerçekleştirerek emekli olması için yeterli olan şartların oluşup oluşmadığını kontrol edebilirsiniz. SGK vatandaşlarımızın yaşamı boyunca alacağı hizmetlerin ve sağlık güvencelerinin teminatı olarak kurulmuş olan bir yapıdır. SGK’nın bünyesinde bulundurduğu kurumların belirledği şartları gerçekleştirerek bu kurumlardan emekli olurnu. Yazımızın devamında SGK gün sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız işlemler için öncelikle bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz en yakın PTT şubesine giderek, 2 TL karşılığında bu şifreyi alabilirsiniz. SSK gün sorgulamanızı yapabilmeniz için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız ve adımları sırasıyla uygulayınız.

  • Öncelikle açılan sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girdikten sonra  “Sisteme Giriş” butonuna tıklayınız.

1

  • Sol tarafta yer alan “E-hizmetler” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza “Hizmet Listesi” gelecektir.
  • Bu kısımdaki Sosyal Güvenlik Kurumu’nu bulunuz. Altında yer alan bilgilerden SSK için “4A Hizmet Dökümü”, BAĞ-KUR için “4B Hizmet Bilgisi”, Emekli Sandığı için ise  “4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu adımların sonunda SSK gün sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden SGK Gün Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.