SGK İŞE GİRİŞ | E-Devlet

SGK İŞE GİRİŞ

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan kişiler SGK işe giriş tarihi ile emeklilikle ilgili pek çok hesaplamalarını yapabilirler. Bu nedenle SGK giriş bildirgesinin mutlaka verilmesi gerekir. Şimdi sizlere SGK giriş bildirgesi nasıl verilir ve SGK işe giriş tarihi nasıl öğrenilir bu konuları anlatacağız.

SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama

SGK işe giriş tarihini öğrenerek emeklilik hesaplamamızı buna göre yapabiliriz. SGK giriş tarihi sorgulama işlemi internet üzerinden tek bir şekilde yapılmaktadır. Bu yol E-Devlet şifresi ile E-Devlet sisteminden yapılmaktadır. Sorgulama işlemi daha önceleri sadece E-Devlet sitesi üzerinden yapılmayarak aynı zamanda E-SGM sitesi üzerinden de şifresiz bir şekilde yapılmaktaydı. Ancak Sosyal Güvenlik Kurulunca bu sitenin süresiz kapatılması kararı alınmıştır. Bunun nedeni ise artık bu sitenin tıklanmıyor olmasıdır, insanların birçok işlemin yapıldığı E-Devleti tercih etmelerinden dolayı siteye olan taleplerin azalmasıyla böyle bir karara varılmıştır. E-Devlet sistemi içerisindeki yöntem ile işe giriş tarihinin öğrenilmesi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama

E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine gerek duyulmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra aşağıda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

12

Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

1

Üç farklı Sosyal Güvenlik Kuruluşu bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan SSK Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan bir kurumdur ve genel olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı menzilinde varlığını sürdürmektedir. Bir işverene başlı olarak çalışanlara verilmiş olan bir çeşit sosyal güvenlik desteğidir. BAĞ-KUR ise bağımsız olarak çalışmakta olan kişilere sağlanan sosyal güvenliktir ve son olarak Emekli sandığına bakacak olursan kamu kurum ve kuruşlarında çalışan kimselere belirlenmiş çerçeveler sonucunda verilen sosyal güvenliği sağlayan kurumdur.

E-Devlet Şifresi İle SSK İşe Tarihi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR İşe Tarihi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı İşe Tarihi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ

SGK İşe Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir ?

SGK giriş bildirgesi işveren tarafından verilmektedir. SSK işe giriş bildirgesi için ilk olarak yazının sonunda bulunan linke tıklayınız. Açılan sayfada kullanıcı adınızı ve sistem şifrenizi giriniz. Ardından işyeri şifrenizi giriniz. Bu bilgileri Sosyal Güvenlik Kurumu’ na giderek temin edebilirsiniz. Daha sonra resimdeki güvenlik anahtarını yandaki kutuya giriniz. Giriş butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz. SSK işe giriş bildirgesinin mutlaka verilmesi gerekir, aksi taktirde idari para cezası uygulanmaktadır.

SGK İşe Giriş Bildirgesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Serdal uysal dedi ki:

    Kinali sut ve sut urunleri ise giris tarihi

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.