Edevlet.net

SGK İŞYERİ BİLDİRGESİ

18.08.2014

SGK işyeri bildirgesi işverenlerin sisteme girmesi gereken bir belgedir. SSK işyeri bildirgesi yeni bir işyerinin açılışında, işe yeni ortakların alımında ve iş yerinin başkasına devredilmesi halinde SGK’ya son 10 gün içerisinde bildirilmesi gereken bir bildirgedir. İşyeri bildirgesi SGK’ya gönderildikten sonra SGK işverene işyeri için bir sicil numarası verecektir. İşverenin üzerine düşen diğer bir görev ise işe aldığı SSK’ lı çalışanların ne zaman işe girdiğini ve ne zaman işten ayrıldığını SGK’ya bildirmeleridir. Bu bildirme işlemlerini internet üzerinden yapabilmektedirler. Ayrıca bildirme işlemlerinde önemli olan kural elemanın işe giriş veya işten çıkış tarihlerinden bir gün önce bu bildirme işlemini yapmalarıdır. Bu yazımızda sizlere SGK işyeri bildirgesini nasıl sisteme gireceğinizi anlatacağız. Vereceğimiz adımları sırasıyla uyguladığınız taktirde SGK işyeri bildirgesi gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SGK İşyeri Bildirgesi Nasıl Gönderilir?

SGK işyeri bildirgesi gönderme işleminizi başarıyla gerçekleştirebilmeniz için aşağıda vereceğimiz adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • SGK işyeri bildirgesi gönderme işleminizi yapmak için öncelikle aşağıda sizlerle paylaşacağımız SGK işyeri bildirgesi adlı bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada bulunan sizden bazı bilgiler istenecek. Bu bilgileri sayfada bulunan kutucuklara yazmalısınız. Bu bilgiler; kullanıcı adı, sistem şifresi, işyeri şifresi ve güvenlik kodudur.
  • Girdiğiniz bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğuna emin olduktan sonra “Giriş” butonuna basmalısınız.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfada bulunan işyeri bildirgesi seçeneğine tıklayınız.
  • Bu adımda sizden çalışanınızla ilgili bazı bilgiler istenilmektedir. Bütün bu bilgileri girdikten sonra SGK işyeri bildirgesi gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SGK İşyeri Bildirgesi Gönderme İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.