E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SGK KAYIT SORGULAMA

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan kişiler belirli miktarlarda prim ödeyerek ve bazı koşulları yerine getirerek emeklilik gibi pek çok olanaktan yararlanabilmektedirler. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu olanaklarından faydalanabilmek için ve gerekli bilgilere ulaşabilmek için SGK kayıt sorgulama işlemini yapmanız gerekmektedir. SGK kaydı sorgulama işlemini internet üzerinden şifreli olarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi sizlere internet üzerinden bu işlemi nasıl yapabilirsiniz bunu anlatacağız. SGK kayıt işlemleri, E-Devlet sisteminin sağladığı online hizmetler gibi eskiden Sosyal Güvelik Kurumu’na bağlı olan E-SGM sistemi üzerinden birkaç bilgiyle şifresiz olarak girilip bu işlemin yanında daha pek çok işlem gerçekleştirilebilmekteydi. Fakat E-SGM sisteminin kısa bir süre önce kapatılması ile birlikte artık işlemler daha geniş bir kapsamı bulunan E-Devlet sistemi üzerinden bir şifre ile gerçekleştirilmektedir.

Vatandaşlarımız Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağladığı pek çok güvence ve hizmetten yararlanabilmek için SGK bünyesinde bulunan kurumlardan birinde kayıtlı olmalılar. Bu şekilde kurumların belirlediği şartları gerçekleştirerek emekli olunabilir. Bu sebeple öncelikle SGK kayıt sorgulama işlemi ile kaydınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazımızın devamında SGK kayıt sorgulama işlemi ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

SGK Kayıt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK kayıt sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Bunun için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Ardından aşağıda sıralı bir şekilde verilen maddeleri uygulayınız.

  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “kimliğimi şimdi doğrula” sekmesine tıklayınız.

2

  • Daha sonra T.C kimlik numaranızı giriniz.
  • Ardından E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.
  • Son olarak da sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.

1

  • Bu adımları gerçekleştirdikten sonra SGK kaydı sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

SSK Kayıt Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Kayıt Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Kayıt Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.