E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SGK PRİM ÖDEME

Devletin sigortalı çalışanlara sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeniz için primlerinizi düzenli olarak yatırmanız gerekmektedir. Primlerin ödenmemesi, adınza ödenen primlerin geciktirilmesi gibi durumlarda bu hizmetlerin aksaması sonucu sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple primlerin ödenmesi ya da kontrolü önem arz etmektedir. SGK prim ödeme işlemlerinizi artık SGK şubelerine giderek uzun kuyruklar bekleyerek halletmek yerine internet üzerinden de kısa sürede tamamlayabilirsiniz. SGK resmi sitesi üzerinden işlem gördüğünüz E-SGM sistemi kapatılıncaya kadar SGK prim ödeme işlemi gibi SGK ile ilgili hangi işlem varsa neredeyse hepsini yapmak için bu sistemi kullanıyorduk. Ama sistemin güvenilirliğinin azalması gibi sebeplerden ötürü kapanması ile ancak şifreli işlem yapabildiğiniz E-Devlet sistemi ile online olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminin bize sunduğu hizmetlerden yaralanmak için mutlaka E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Sakın unutmayınız. Yazımızın devamında internet üzerinden nasıl SSK prim ödeme yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Prim Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK prim ödeme işlemi gibi SGK ile ilgili işlemlerinizde E-Devlet sisteminden yararlanmak için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Şayet şifreniz yoksa edinmek artık çok kolay. Kimliğinizi yanınızda iken PTT şubelerinden herhangi birine uğrarsanız başvuru yapmanız durumunda  2 lira ödeyerek temin edebilirsiniz. İşleminiz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. İşleminiz için sizden istenen bazı bilgiler olacaktır. Bunlar T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifresi bilgileridir. Gerekli bilgileri gösterilen kutucuklara giriniz. Doğru bir şekilde girdiyseniz “Sisteme Giriş Yap” butonu ile işleminizi yapacağınız sayfaya gidebilirsiniz.

a

Bu şekilde verilen adımların doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi ile birlikte SGK prim öğrenme işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Prim Ödeme İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.