E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SGK PROVİZYON

SGK provizyon, sigortalı olarak çalışanların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için getirilmiş olan bir uygulamadır. Sağlık provizyonu hakkında bilgisi olmayan birçok vatandaş, gittiği hastanede mağdur duruma düşmekte ve bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntıyı yaşamak istemeyen vatandaşlar için çok basit bir yol vardır. SGK provizyon uygulaması ile artık sağlık kurumlarında sıkıntı yaşama devri de kapanmış oldu. SSK provizyon sayesinde artık hiçbir vatandaş sağlık kurumlarında sıkıntı yaşamadan tedavi olabilirler. SGK provizyon sorgulama işlemi sadece E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaya devam etmektedir. Çünkü bu işlemin yapıldığı diğer bir site olan E-SGM Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu kararla kapatılmıştır. Artık E-Devlet üzerinden birçok sorgulama işlemi yapılmasından dolayı E-SGM sitesine talep olmamakta ve tıklanma sayısı günden güne azaldığından sitenin süresiz olarak kapatılmasına karar verilmiştir.

SGK Provizyon Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SSK provizyon, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlara sunduğu E-Devlet sistemi ile şifreli ve kimlik bilgileriniz ile yapmanız yeterli olacaktır. SSK provizyon işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için yapmanız gerekenleri yazımızın alt kısımında madde madde paylaştık.

  • İlk olarak yazımızın son kısmında sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Bu adımın ardından kimliğinizi doğrulayınız.
  • E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarasını giriniz.
  • Girmiş olduğunuz bilgilerinizi kontrol edip doğruluğundan emin olduktan sonra sisteme giriş yap butonuna basınız.
  • Bu adımları başarı ile tamamlayıp sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada ‘Provizyon Sorgulama’ sekmesine ardından da ‘Sağlık Provizyonu’ seçeneğine tıklayınız.

Bu adımları başarı ile tamamladıktan sonra sizlerde SGK provizyon işleminizi başarı ile tamamlamış oluyorsunuz.

Bu bilgilere ek olarak yazımızda geçen SSK ve SGK terimleri kafanızın karışmasına neden olabilir. SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısalması iken SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır ve SSK SGK’ nın içerisindeki üç başlıktan sadece birisidir. Diğerleri ise BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’dır. SSK işveren kişi veya kuruluşa bağlı olarak kişiye yapılan sigortadır ve bu sigorta kişiyi zor durumları karşı korumakta ve gerekli şartlar sağlanıp emekli olması durumunda kişilere emeklilik maaşı vermektedir.

SGK Provizyon Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.