SGK RAPOR PARASI SORGULAMA | E-Devlet

SGK RAPOR PARASI SORGULAMA

SGK rapor parası, çalıştığınız sigortalı işten rapor aldığınız zamanlardaki sigorta paranızın ne kadar olacağını  öğrenebileceğiniz ya da rapor paralarının yatıp yatmadığını kontrol edebileceğiniz bir sistemdir. Çalıştığınız işyerinden rapor aldığınız zamanlarda alacağınız parayı SGK ödemektedir. SGK rapor parası sorgulama işleminizi internet üzerinden şifreli ve şifresiz bir şekilde yapabiliyorduk. Bu işlemler daha önceleri E-SGM’nin resmi internet sayfasından da yapılıyorken artık bu sitenin süresiz olarak kapatılması ile birlikte sadece eskiden E-Devlet sitesi üzerinden yapılabilir bir hal aldı. Bu sitenin kapatılmasının nedeni ise E-SGM sisteminin kullanımının azalması ve sistemde oluşan problemlerden dolayıdır. Sitenin Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar doğrultusunda yetkililerce E-SGM sitesi süresiz olarak kapatılmıştır. Artık sorgulama işlemlerinizi  E-Devlet sitesi üzerinden sadece T.C. kimlik numaranız ile yapabilirsiniz. SGK rapor parasını sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile birlikte işlemleriniz yapılabilmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzeriden SGK rapor parası sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden SGK rapor parası sorgulama işleminiz ve başka birçok işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır.

  • E-Devlet sistemi üzerinden SGK rapor parasını sorgulama işleminiz için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4A-4B İşgöremezlik Ödemesi Görme

  • Kimliğinizi doğrulamak için bazı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.
  • T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • E-Devlet şifrenizi doldurunuz.
  • Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

a

  • E-Devlet sistemi üzerinden SSK rapor parası sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Rapor Parası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.