E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SGK SORGULAMA

SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı gibi sigorta kurumlarının tek çatı altında toplanarak SGK’ya bağlı kurumlar olması ile yapacağınız tüm işlemler SGK’nın resmi sitesinden yapılabilmektedir. SGK sorgulamanızı nasıl yapacağınızı anlattığımız bu yazıda öncelikle E-Devlet üzerinden bu işlemi şifre alarak nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. SGK sorgulama işlemleri, eskiden Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile hem de hiçbir şifreye ihtiyaç duymadan birkaç adımda gerçekleştirilebilmekteydi. Bünyesinde SGK’nın tüm işlerini gerçekleştirebileceği online hizmetler bunlunmaktaydı. Kısa bir süre önce kapatılması ile birlikte artık işlemler E-SGM üzerinden gerçekleştirilmemektedir. İşlemler birçok kamu işlemlerinizi de içinde barındırdığı E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağladığı hizmetlerden yararlanabilmek için vatandaşların SGK’ya bağlı olması gerekmektedir. SGK sorgulama işlemi ile bağlı olduğunuz SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumların sağladığı sigorta bilgilerinize erişebilirsiniz. Sigortanız ile ile ilgili sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında SGK sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Üzerinden SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet kapısı üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde tek ihtiyacınız olan bir E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifreniz var ise SGK hizmet sorgulamanızı yapabilmek için aşağıda yazılan işlemleri sırasıyla uygulayınız.

Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın bir PTT şubesine T.C. kimliğinizle gidiniz. 2 TL karşılığında alacağınız bu şifre ile tüm sorgulama, borç ödeme, evrak takibi gibi işlemlerinizi E-Devlet kapısı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • SGK sorgulamanızı yapabilmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.
  • Açılan sayfadan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” butonuna tıklayınız.

12

  • Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıkladıktan sonra SGK hizmet sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1

E-Devlet SGK 4A Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK 4B Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK 4C Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.