Edevlet.net

Sinop Üniversitesi 14 Yüksek Lisans Öğrencisi Alımı

Sinop Üniversitesi 14 Yüksek Lisans Öğrencisi Alımı

İlanı Veren Kurum: Sinop Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü

Kadro Sayısı: 14 (on dört)

Kadro Unvanı: Yüksek Lisans Öğrencisi

İlan Tarihi: 14 Ocak 2017

İlk Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 27 Ocak 2017

Sonuçların İlan Tarihi: 03 Şubat 2017

Kesin Kayıt Tarihi: 06 Şubat – 13 Şubat 2017

Telefon: 0368 271 57 57  Dahili 4412-4455

Sinop Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tarih Tezli Yüksek Lisans Programına, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için; Tarih, Tarih Öğretmenliği Mezunu olan veya üniversitelerin Sosyal Bilimler bölümlerinden Lisans Diplomasına sahip öğrenci alınacağını duyurdu.

Başvuru işlemleri Sinop Üniversitesinin internet adresindeki “Lisansüstü Programlara Öğrenci Alımı” duyurusu içinde yer alan linkteki gerekli alanları doldurularak ve istenen belgeler yüklenerek yapılacak. Kayıtlar sistem tarafından iki kere kontrol edilecek, gerekli görülen düzeltmelerin aday tarafından yapılması istenecek. Buna rağmen düzeltme yapılmayan başvuru kayıtları reddedilecek. Bu süreç, adayların elektronik postaları yoluyla kendilerine bildirilecek. Her bir aday sadece bir program için başvuru yapabilir. Kesin kayıta gelirken istenecek belgeler ön değerlendirme sonuçları ile birlikte ilan edilecek. Başvurusu kabul edilen adaylar, kesin kayıt için gelirken, Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından onaylanmış ve aday tarafından imzalanmış online başvuru formu ile başvuru sırasında internet üzerinden yüklenen ve üzerinde doğrulama kodu bulunmayan evrakların onaylanmış suretleri veya evrakların asıllarını ibraz etmek şartıyla yanında getirdiği fotokopilerini Enstitüye diğer istenen evraklarla birlikte teslim edeceklerdir. Gerçek dışı bilgi ve belgelere göre kaydı alınan öğrencilerin kaydı silinir.

  • Bir lisans diplomasına veya Yükseköğretim Kurulunca denkliği kabul edilmiş bir lisans diplomasına veya geçici mezuniyet belgesine sahip olan,
  • ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılan ALES’ten başvurduğu programın puan türünde en az 55 (sözel) puan veya Yükseköğretim Kurulu tarafından ALES’e eşdeğer sayılan bir sınavdan eşdeğer bir puana sahip olan adayların başvuruda bulunabileceği programda, Tezli yüksek lisans için yabancı dil puan şartı aranmaz.

Lisansüstü Programlara öğrenci kabulünde yapılacak değerlendirmede,

1. Adayın mezuniyet not ortalaması 100’lük sisteme göre değerlendirilir. Mezuniyet not ortalamalarının dönüşüm hesabında adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan alacağı onaylı transkript ya da dönüşüm puanını gösterir onaylı belge esas alınır. Bu belgeye sahip olmayan adaylar için Yükseköğretim Kurulunun belirlediği eşdeğerlilik tablosu kullanılır.

2. Tezli yüksek lisans programlarına öğrenci kabulündeki değerlendirmede; ALES puanının % 50’si, mezuniyet not ortalamasının % 40‘ı, varsa yabancı dil puanının % 10’u alınarak toplanır. Anadilleri dışında İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, Farsça dillerinden birinden YDS’den veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavından yabancı dil belgesi bulunmayan adayların, yabancı dil puanı sıfır kabul edilerek hesaplama yapılır. Adayın başarılı sayılabilmesi için değerlendirme toplamlarının 60 puan ve üstü olması gerekir.

İlanda belirtilen süre içerisinde kesin kaydını yaptırmayan adayların yerine, başarı sırasına göre eksik kalan kontenjan kadar yedek adayların kayıtları yapılır. Süresi içinde kesin kaydını yaptırmayan adaylar, kayıt haklarını kaybederler. Sahte, eksik belge verdiği veya gerçek dışı beyanda bulunduğu tespit edilen öğrencilerin, kayıt işlemleri iptal edilerek haklarında kanuni işlem başlatılır.

Sinop Üniversitesi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Yüksek Lisans Online Başvuru Linki İçin TIKLAYINIZ!

Gazete İlanı İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.