E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Şırnak Üniversitesi 36 Öğretim Üyesi Alımı

İlanı Veren Kurum: Şırnak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı

Kadro Sayısı: 36 (otuz altı)

Kadro Unvanı: Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent

İlan Tarihi: 30 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2017

Yardımcı Doçent Adayları İçin Yabancı Dil Sınavı tarihi: 02 Mart 2017

Yabancı Dil Sınavı Sonuçlarının Açıklanma tarihi: 02 Mart 2017

Sınav Yeri: Şırnak Üniversitesi, Mehmet Emin Acar Kampüsü

Başvuru Adresi: Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü Rektörlük Binası, Personel Daire Başkanlığı Şırnak- Merkez

Şırnak Üniversitesi, Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri dahilinde Öğretim Üyesi alacağını duyurdu. 30 Aralık tarihinde yayınlanan ilanda, adayların atamalarının Şırnak Üniversitesi Senatosunun kabul ettiği ilkeler doğrultusunda gerçekleşeceği söyleniyor. Adayların ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekiyor.

  • Daimi statüde olan Profesör kadrosu 2 (iki) kişilik ve atanmaya hak kazanan adaylar Mühendislik Fakültesinin İnşaat Mühendisliği Bölümünde görev yapacaklar. Doçent unvanını Hidrolik Anabilim Dalında ve Mekanik Anabilim dalında almış ve Profesörlük şartlarını sağlamış olan adaylar arasından seçilecekler. Adayların bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 6 (altı) nüsha dosyayla birlikte, Anabilim Dalını belirten dilekçelerine noterden veya resmi kurumlar tarafından onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte öz geçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri ekleyerek, ilanda belirtilen süre içinde, Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekiyor.
  • Yine daimi statü için olan Doçent kadroları ise 5 (beş) kişilik. Adaylar, Mühendislik Fakültesinin İnşaat Mühendisliği Bölümünde 4 (dört) ve Ziraat Fakültesinin Bahçe Bitkileri Bölümünde 1 (bir) kişilik kadro için müracaat edecekler. Adaylarda aranan özel mesleki şartlar, üniversitenin internet sitesindeki tabloda sıralanıyor. Doçent adayları bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyaya ilave olarak, ana bilim dalını belirten dilekçe, noter ya da resmi kurumlar tarafından onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, öz geçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da hala çalışıyor olanların hizmet belgeleriyle, ilanda belirtilen süre içinde Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekiyor.
  • Yardımcı Doçent kadroları için başvuracak adaylar, Mühendislik Fakültesinin İnşaat Mühendisliği Bölümünün Hidrolik, Mekanik, Geoteknik, Yapı, Ulaştırma ana bilim dalları ve Makine Mühendisliği Bölümünün Makine Malzemesi ve İmalat Teknikleri ana bilim dalında 1 (bir)’er; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda 4 (dört), İlahiyat Fakültesinde 8 (sekiz), İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde 3(üç), Ziraat Fakültesinde 8 (sekiz) kişilik kadro için başvurabilecekler. Adayların bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ve Ana bilim Dalı ile yabancı dilini belirten dilekçe, noter veya resmi kurumlar tarafından onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da hala çalışıyorlarsa hizmet belgeleri ile ilgili birimlere teslim etmeleri gerekiyor. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran tüm adayların, yabancı dil sınavına girme mecburiyetleri var.

Şırnak Üniversitesi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.