E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Sosyal Güvenlik Kurumu 41 Programcı ve Çözümleyici Alımı

İlanı Veren Kurum: Sosyal Güvenlik Kurumu

İlan Tarihi: 28 Aralık 2016

Kadro Sayısı: 41

Kadro Unvanı: Programcı (32 kişi) – Çözümleyici (9 kişi)

Başvuru Tarihi: 28 Aralıktan itibaren 15 gün

Başvuru Adresi:  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, Ziyabey Cad.No:6 Balgat/ANKARA

İrtibat Telefonu: 0 312 207 84 28 – 0312 207 84 29

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun 21 (yirmi bir), Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği,
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümlerinden mezun 11 (on bir) kişi olmak üzere toplam 32 (otuz iki) bilgisayar programcısı ile Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya
Matematik bölümlerinden mezun 9 (dokuz) çözümleyici sözleşmeli personel alacak. 28 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan ilanda, adayların bu tarihten itibaren 15 (on beş) gün içinde başvuru yapabilecekleri söyleniyor. 2016 yılı Mayıs ayında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu P3 puan türünde en az 60 (altmış) puan alan adaylar, bu kadrolarda istihdam edilmek üzere yapılacak olan sözlü sınava katılmak için başvurabilecekler.

Programcı kadroları için başvuru yapacak adayların JAVA programlama dilini, Çözümleyici adaylarının ise biri JAVA olmak üzere en az iki programlama dilini bildiklerini belgelemeleri gerekiyor. Çözümleyici adaylarının ayrıca, kamu ya da özel sektörde en az 1 (bir) yıl mesleki tecrübe edinmiş olmaları gerekiyor. Bütün adaylar, Sosyal Güvenlik Kurumunun internet adresinde bulacakları başvuru dilekçesinin çıktısını alarak dolduracaklar ve kendilerinden istenen diğer belgelerle birlikte, ilan tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içinde Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad.No:6 Balgat/ANKARA  adresine teslim edecekler.

Belirtilen süre içinde başvurularını gerçekleştiren adaylar, KPSSP3 puanlarına göre, en yüksek puan alan adaydan başlayarak listelenecek ve açık kadro sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava davet edilecek. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, sınav tarihi ve yeri, kurumun internet sayfasından ilan edilecek. Sözleşmeli Personel Sınav, Değerlendirme ve Yerleştirme Komisyonu tarafından yapılacak olan sınavda adayların başarılı olabilmesi için 70 (yetmiş) puan almaları gerekiyor. Sözlü sınavda başarılı olan adaylara ise, elektronik posta yoluyla bildirim yapılacak.

Adayların mezun olduğu okul yurt dışındaki bir eğitim kurumuysa, YÖK tarafından denkliğinin kabul edilmiş olması gerekiyor. Sınava başvurmak için gerekli olan şartlardan biri de, adayların Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları.

Sosyal Güvenlik Kurumu İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.