E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK Borç Sorgulama

İnternet üzerinden kolaylıkla halledebileceğiniz işlemlerden biri olan borç sorgulamanızı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer; merak ettiklerinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. SSK borç sorgulamanızı işlemlerinde olduğu gibi bu sorgulama işlemi de şifreli ve şifresiz olarak iki farklı sistem üzerinden gerçekleştirilmekteydi.  İşleminizi gerçekleştirmek için ilk seçenek olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesi olan Online Tahsilat üzerinden şifresiz bir şekilde yapabilir durumdaydık. Fakat kısa bir süre önce yetkililerce SGK’nın online verdiği hizmet sistemleri kapatılmıştır. İşlemleriniz hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak birkaç adımda güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Yazımızda siz değerli okurlarımıza SSK borç sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceği konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SSK borç sorgulama işlemlerinizi E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilmeniz adına yazının sonunda verdiğimiz bağlantı sekmesine tıklayınız. Ancak borç sorgulama işleminizi E-Devlet’ten yapabilmeniz adına ilk olarak bir E-devlet şifresi satın almanız gerekiyor. Tabi bunu daha önceden bir şifre almadıysanız yapmalısınız, aksi takdirde varolan şifrenizle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki E-Devlet şifreniz yoksa en yakınınızda bulunan PTT şubesine giderek başvuru işlemini gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra 2 TL olan şifre ücretini ödemelisiniz. Ardından en başa dönerek tekrar gereken linke tıklamanız gerekiyor. Gelen sayfada E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numarası bilgilerini giriniz. İstenilen bilgileri gösterilen alanlara giriniz. Son olarak girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak kimlik doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

a

SGK borç sorgulama işleminizi yazımızda verilen adımların doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi ile birlikte tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.