SSK EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME | E-Devlet

SSK EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME

İnsanların çalışma gücü ve yeteneklerini yitirip, çalışma hayatından ayrılmalarıyla gelirlerinin ortadan kalkması durumu ortaya çıkmaktadır. Emeklilik sayesinde prim ödeyen işçi, memur ya da bağımsız çalışanların yasayla belirlenmiş bir süre sonunda, bir hizmet karşılığı olmaksızın aylık alması sağlanır. Bu alınan aylığa da emekli maaşı denilmektedir. Belirli dönemlerde emekli maaşlarına zamlar yapılmaktadır. Vatandaşlar emekli maaşlarını kontrol etme ihtiyacı duymaktadır. SSK emekli maaşı öğrenme işlemi ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SSK Emekli Maaşı Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar, emekli maaşlarını kontrol etmek ve öğrenme amaçlı olarak emekli maaşı sorgulama işlemine ihtiyaç duymaktadırlar. SSK emekli maaşını öğrenme işlemini gerçekleştirmek için eskiden şifreli ve şifresiz olarak seçenekler bulunmaktaydı. SSK emekli maaşı öğrenme işlemi kısa bir süre önceye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak istenen kimlik bilgileriniz yardımı ile gerçekleşmekteydi. Fakat artık E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmıştır. Bu durum sebebi ile birlikte işlemlerinizi şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Uzun süredir hizmet veren ve hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapmanız için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızda E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak SSK emekli maaşını öğrenme işleminizi nasıl yapacağınızın detaylarını anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Şifreli Olarak SSK Emekli Maaşı Öğrenme

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen SSK emekli maaşını öğrenme işlemi için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek, kimliğiniz ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4A Emekli Aylık Bilgisi

Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra SSK emekli maaşını öğrenme işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Emekli Maaşı Öğrenme İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.