E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK EVRAK TAKİBİ

SSK kurumu vatandaşlarımızın belli bir konuda bilgi sahibi olmak için başvuruda bulundukları bir kurumdur. Bu kuruma herhangi bir konuda, bazı işlemleri için ve bilgi talebinde bulunmak için başvuruda bulunabilirsiniz. SSK bu noktada ise işlemlerde karışıklık çıkmaması için size SSK evrak takibi numarası vermektedir. Bu numara ile birlikte SSK evrak takibini internet üzerinden rahatça yapabilirsiniz. SSK evrak takibi birkaç farklı yoldan yapılmaktadır.

Normal Evraklar İçin SSK Evrak Takibi

SSK evrak takibi için size ait olan TC kimlik numaranızı bilmeniz gerekmektedir. TC kimlik numaranız ile birlikte işlem yapmak istediğiniz evrak yılını belirleyip doğru bir şekilde girdikten sonra ara butonuna basarak işleminizi yapabilirsiniz.

Normal Evraklar İçin SSK Evrak Takibi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Emeklilik İşlemleri İçin SSK Evrak Takibi

Bu bölümden işlem yapabilmek için size ait olan TC kimlik numaranız yeterli olacaktır. Ancak başvuru esnasında cep telefonunuzu verdiyseniz bu noktada cep telefonu numaranızda talep edilecektir. Ama cep telefonunuzu vermediyseniz bu alana 0(000)000 00 00 yazmanız yeterli olacaktır. Bu uygulama sadece İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için geçerlidir.

Emekli İşlemleri SSK Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik İşlemleri İçin Evrak Takibi

Emekli sandığı emeklilik bilgilerini öğrenmek, başvurunuzu sorgulamak ve takip etmek için yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamanız yeterli olacaktır. Uygulama sizden TC kimlik numarası ile birlikte E-Devlet şifresi istemektedir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değilseniz PTT şubelerinden alabilirsiniz.

4C İşlemler Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

2022 SSK Evrak Takibi

2022 evrak takibi ile birlikte SSK emeklilik, malulen emeklilik ve özürlü maaşı gibi emeklilik işlemlerinin evrak takibini yapabilirsiniz. Yazının sonunda yer alacak linke tıklayıp TC kimlik bilgisine de girerek evrak takibini yapabilirsiniz.

2022 SSK Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

Varide no ile evrak sorgulama nasıl gerçekleşir?

Varide numarası ile evrak sorgulamak mümkün değildir. Ancak bunların dışında evrak takibini gerçekleştirebileceğiniz belli yollar mümkündür. Bunlardan ilki SGK evrak takip uygulama sitesidir. Bu siteye ulaşmak için öncelikle aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Daha sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda evrak arama paneli bulunacaktır. Bu panel üzerinde yapmanız gereken T.C. kimlik numaranızı soldaki ilgili kutucuğa girmenizdir. Daha sonrasında ise sağ kısımdan kayıt yılını seçiniz. Bu işlemden sonra “EVRAK ARA” butonuna tıklayarak ilgili evrak sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.

SGK evrak takip uygulaması sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Diğer bir yöntem ise e-Devlet kapısı üzerinden sorgulamadır. Bunun için öncelikli olarak e-Devlet üzerinden sunulan “Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip” sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Bu sayfaya ulaşmak için aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bu sayfaya ulaştığınızda karşınıza e-Devlet kimlik doğrulama ekranı gelecektir. Burada yapmanız gereken T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi eksiksiz olarak girmenizdir. Bu adımdan sonra sistem sizi otomatik olarak Sosyal Güvenlik Kurumuna ait olan evrak sorgulama sayfasına yönlendirecektir. Ekranda tek yapmanız gereken sorgulamayı istediğiniz evrakın yılını seçmektir. Evrak yılını seçtikten sonra “Sorgula” butonuna basarak emeklilik için SGK evrak takibini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında “Emekli oldum mu” gibi soruların cevabına ulaşmak için yapmanız gereken e-Devlet üzerinden SSK sorgu sayfasına ulaşarak hizmet dökümü almanızdır. Bu aldığınız dokümanlar üzerinden rahatlıkla emeklilik durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Emekli sandığı evrak takibi nasıl gerçekleştirilir?

Emekli sandığı evrak takibini gerçekleştirmek için e-Devlet sistemini kullanmanız gerekmektedir. E-Devlet üzerinden takibini gerçekleştirebileceğiniz emekli sandığı evrak takibi sorgulama sayfasına ulaşmak için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekran üzerinden e-Devlet kimlik doğrulamasını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Doğrulama işlemini yukarıda anlattığımız gibi gerçekleştiriniz. Daha sonrasında e-Devlet emekli sandığı evrak takibi sorgu sayfasından gerekli sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet emekli sandığı evrak takibi sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT evrak takip işlemi nasıl gerçekleştirilir?

PTT evrak takip işlemini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Daha sonrasında önceden bahsetmiş olduğumuz kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirerek e-Devlet PTT evrak takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gelen ekranda “Barkod Numarası” ve “Güvenlik Resmi” kısımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Daha sonrasında “Sorgula” butonuna basarak PTT evrak takip işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet PTT evrak takibi sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.