SSK GİRİŞ | E-Devlet

SSK GİRİŞ

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu‘ na bağlı pek çok vatandaşımız bulunmaktadır. Bu şekilde sigortalı olan kişilerin SSK giriş işlemlerinin mutlaka yapılması gerekmektedir. SSK işe giriş işlemi işveren tarafından yapılmaktadır. Bu işlemin yapılması mecburidir. Yapılmaması ise suçtur. İşe giriş bildirgesi daha önceleri E-SGM sistemi üzerinden de verilmekteydi. Fakat E-SGM sistemi kapatıldığı için artık SGK resmi web sayfası üzerinden verilmektedir. Bu sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı yazının devamında vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek yapabilirsiniz.

SSK Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir ?

İşverenler, sigortalı kişinin işe giriş ve işten çıkış tarihini internet üzerinden kolay bir şekilde sisteme girebilmektedirler. İşverenlerin çalışanlarının işe giriş ve işten çıkış tarihlerini bildirmeleri zorunludur. Bu siste ile birlikte kuruma gitmeden internet üzerinden bu işlemlerini yapabilirler. Bu işlem için aşağıda verilmiş olan linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk olarak kullanıcı adınızı giriniz. Daha sonra sistem şifresi ve işyeri şifrenizi giriniz. Son olarak da resimdeki güvenlik anahtarını giriniz ve Giriş butonuna tıklayınız. Bu şekilde SSK işe giriş işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

SSK İşe Giriş Bildirgesi Vermek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet SSK Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK işe giriş tarihi ile ne zaman emekli olacağınızı hesaplayabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet şifresiyle yapacağınız bu işlem için E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız.

12

Ardından T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazıp sisteme giriş yapınız.

1

Bu işlemlerden sonra SGK giriş tarihi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet SSK Giriş Tarihi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.