SSK GÜN SORGULAMA | E-Devlet

SSK GÜN SORGULAMA

SSK’ ya bağlı vatandaşlarımızın yani 4A sigortalılarının emekli olabilmeleri için yerine getirmesi gereken şartlardan biri de prim gün sayısını doldurmaktır. Bu nedenle SSK’lı kişiler emeklilik hakkında bilgi almak için SSK gün sorgulama işlemini yapmaktadırlar. SSK prim gün sorgulama işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemi E-Devlet şifresi alarak yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminin yanında daha önce var olan E SGM sistemi yardımıyla şifresiz olarak da SGK gün sorgulama işlemini yapabiliyordunuz. Ancak ESGM sisteminin kullanıma kapatılması ve hizmete yeniden başlayacağı hakkında bilgi verilmediği için artık ESGM üzerinden şifresiz olarak SSK gün sorgulama ve bunun yanında birçok sorgulamayı yerine getiremiyoruz. Bunun yerine artık sorgulama işlemleri için E-Devlet uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak E-Devlet sistemi üzerinden ESGM sisteminde olduğu gibi şifresiz olarak işlem yapamazsınız. E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Biz sizlere devam eden bölümde E-Devlet sistemi üzerinden SSK gün sorgulamanın nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Sizde SSK gün sorgulama işlemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu bölümden yararlanabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifreli Olarak SSK Gün Sorgulama İşlemi

E-Devlet uygulamalarını kullanarak SSK prim gün sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifresi kullanılmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuru yapınız. Başvuru sonunda 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz linke tıklayınız. Önce Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklayınız.

12

Açılan sayfada önce T.C kimlik numaranızı daha sonra da almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak SSK prim gün sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1

E-Devlet Üzerinden Şifreli Olarak SSK Gün Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.