E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan kişiler SSK hesaplama işlemlerini internet üzerinden yapabilmektedirler. Pek çok kurum internetin gelişmesi ve hayatımızdaki yerinin artması ile birlikte işlemleri online ortama taşımaya başlamıştır. Bu yazımızda size SSK prim hesaplama ve SSK maaş hesaplama işlemlerinden ve nasıl yapılacağından ayrıntılı bir şekilde bahsettik. Bir süre önceye kadar Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilgili işlemlerinizi şifreli ve şifresiz olarak iki farklı sistem üzerinden online olarak gerçekleştirebiliyorduk. E-SGM üzerinden gerçekleştirilmekte olan ancak 2015 yılında kapatılan bu sistemi artık kullanamamaktayız. Bu sistem sayesinde şifresiz olarak sorgulama işleminize göre kimlik bilgilerinizi girerek yapabilme imkanımız vardı. Ancak kapatılan E-SGM sistemi yetkililer tarafından süresiz olarak kapatılmıştır ve açılıp açılmayacağına dair net bir bilgi verilmemiştir. Bu durum ile birlikte emekli SSK hesaplama işlemi gibi farklı birçok işlemin yapılabildiği E-Devlet kullanılarak yapılmaktadır. E-Devlet kullanılarak yapılan işlemlerin tamamı için sizlerden E-Devlet şifrenizin olması istenir. E-Devlet şifresine sahip olunabilmesi adına PTT şubesine gidilmeli, nüfus cüzdanıyla başvuru yapılmalı ve işlem ücreti olan 2 TL ödenerek şifre alınmalıdır. Yazımızın devamında SSK maaş hesaplama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

SSK Maaş Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SSK maaş hesaplama işleminizi de internet üzerinden şifre almadan kolaylıkla yapabilirsiniz. SSK hesaplamanız için SSK sicil numaranız ve T.C. kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. SSK hesaplama için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız ve sırasıyla yazılanları uygulayınız.

  • Açılan sayfaya öncelikle T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • SSK sicil numaranızı doğru bir biçimde giriniz.
  • Baba adınızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz.
  • Doğum tarihinizi seçtikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemlerin sonunda SSK hesaplama işlemini tamamlamış olacaksınız.

SSK Maaş Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Prim Hesaplama Nasıl Yapılır?

E-Devlet SSK prim hesaplama için yazının sonundaki linke tıklayınız. Açılan sayfadan kimlik doğrulamanızı yapınız ve T.C. kimlik numarası ile e-devlet şifrenizi giriniz. Bu işlemlerden sonra SSK hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet SSK Prim Hesaplamaİçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.