E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK Numarası Sorgulama

Gelişen teknoloji ile beraber artık Sosyal Sigorta Kurumu ile ilgili birçok işleminizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. SGK numaranızı bu işlemlerde kullanmak durumunda kalabilirsiniz.SSK numarası sigortalı olarak işe başladığınız zaman size verilen bir numara olup iş değiştirmeniz durumunda değişmeyecektir. SSK numarası sorgulama işlemi için herhangi bir kamu ya da resmi daireye gitmek zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde SSK no sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden e-Devlet şifrenizle kolay ve hızlı bir şekilde SSK numarası sorgulama yapabilirsiniz. Bizde bu yazımızda sizlere SSK no sorgulamasını nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Sorgulama işlemi eskiden şifreli ve şifresiz olarak iki farklı sistem üzerinden yapılabilir durumdaydı. Eskiden SGK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmeti olan E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak sadece kimlik bilgilerinin girilmesi ile yapılabilme imkanımız vardı. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sisteminin yetkililerce süresiz olarak kapatılması ile birlikte sorgulama işlemi gibi daha pek çok işlemi kapsayan ve halen hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. E-Devlet sistemi üzerinden bünyesinde bulunan işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden SSK Numarası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK no sorgulama işleminin yapılması da dahil olmak üzere pek çok işlemin yapılabilmesi adına size ait bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreye henüz sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonucunda 2 TL işlem ücretini tahsil ederek şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz. Şifrenizi temin ettikten sonra aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz adımları sırası ile takip ederek SSK numarası sorgulama işleminizi E-Devlet kapısı üzerinden yapmış olacaksınız.

  • İlk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz SSK no sorgulama bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan yeni sayfaya size ait T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi de ilgili kısıma giriniz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız.
  • Bütün bu işlemleri hallettiğinizden emin olduktan sonra SSK numarası sorgulama işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden SSK Numarası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.