SSK PRİM GÜN SORGULAMA | E-Devlet

SSK PRİM GÜN SORGULAMA

SSK prim gün sorgulama işlemi ile birlikte çalıştığınız günden bugüne kadar yatmış olan primleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha önceleri iki site üzerinden yapılan SGK sorgulamaları E-SGM sisteminin kapatılmasıyla tek bir site üzerinden yapılmaktadır. E-SGM sistemi vatandaşlara şifresiz bir sorgulama hizmeti sunmaktaydı. Sitenin tekrar açılması ile ilgili bir bilgi verilmemiştir. Artık SGK sorgulamalarını yapacağınız tek site E-Devlettir. Bu sistem şifre ile hizmet sunmaktadır. Bu yazımızda E-Devlet üzerinden SSK prim gün sorgulama nasıl yapılır anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden SSK Prim Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden de SSK prim sorgulama işlemleriniz yapabilirsiniz. Ancak E-Devlet sistemini kullanmak için size şifre lazım olacaktır. Şifreye size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında sahip olabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

12

Kimlik doğrulama işlemini yapabilmek için sizden TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi istenmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yap adlı butona tıklayarak SGK prim gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1

E-Devlet Üzerinden SSK Gün Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.