SSK PRİM SORGULAMA | E-Devlet

SSK PRİM SORGULAMA

Devlet kurumlarıyla ilgili işlemlerinizi ilgili kuruma gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden yapabilirsiniz. SSK prim sorgulamanızı nasıl yapacağınızı anlatacağımız bu yazıda vereceğimiz bağlantıdan SSK prim gün sayısı, toplam gün sayısı, ödenmiş prim gibi sorgulamanızı da yapabilirsiniz. Bunların yanında yatırılan prim tutarlarının hangi rakamlar üzerinden gösterildiği, sigortalı işe giriş tarihi ve işten ayrılış bilgilerine de bu sayfadan ulaşabilirsiniz. SGK prim sorgulama işlemini şifre ile E-Devlet sistemi üzerinden yerine getirebilirsiniz. E-Devlet üzerinden SGK prim sorgulama işleminin nasıl yapılacağını aşağıda anlatacağız. Sizde bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu bölümden yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bunun yanında eskiden E SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak SGK prim sorgulama işlemini de yerine getirebiliyorduk ancak E SGM sisteminin kapatılması ve ne zaman açılacağı ve yeniden hizmete girileceği hakkında kesin bir bilgi olmadığı için artık ESGM sistemi üzerinden sorgulamaları şifresiz olarak yerine getiremiyoruz. Bunun yerine SSK prim sorgulaması için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet sisteminden yararlanmak içinse E-Devlet şifre sahibi olmanız gerekmektedir. Sizde SSK prim sorgulama işlemini yapmak için aşağıda yer alan bilgilerden yararlanınız.

SSK prim günü sorgulama genellikle emeklilik zamanlarında veya emeklilik hesaplama işlemlerinizi yaparken ödenen SSK primleri ve gün sayıları emekliliği direk etkilemesinden dolayı önem kazanmaktadır. Aşağıda anlattığımız şekilde sırasıyla adımları izleyerek prim sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresine sahip olabilmeniz için öncelikle bir PTT şubesine giderek başvuru yapmalısınız. Başvurudan sonra 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı gerçekleştiriniz.

12

Ardından T.C. kimlik numaranızla birlikte e-devlet şifrenizi giriniz. Bu işlemlerden sonra sisteme giriş yapınız ve SSK prim günü sorgulamanızı yapınız.

1

E-Devlet Şifresiyle SSK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.