SSK RAPOR PARASI NASIL ALINIR? | E-Devlet

SSK RAPOR PARASI NASIL ALINIR?

SSK rapor parası herhangi bir durumdan dolayı iş göremez olduğunuz zamanlarda alacağınız bir ödenektir. Çalışamadığınız günlerin ilk iki gününün parasını işveren diğer günleri ise SGK ödemekle yükümlüdür. Aldığınız rapor paraları SGK’nın resmi sitesine girilmektedir. Asgari ücret ve aldığınız aylık değiştikçe SSK rapor parası da değişecektir.

SSK Rapor Parası Nasıl Alınır?

SSK rapor parasının dağılımı yatarak tedavi olmanız gereken bir rahatsızlık durumunuz varsa günlük gelirinizin %50’sini ayakta tedavi olmanız gereken bir rahatsızlık durumunuz varsa günlük gelirinizin 2/3 ünü ilk iki gün hariç SGK ödemektedir. Yazımızın bu kısmında SSK rapor parası nasıl alınır işleminizi hangi yolları izleyerek yapacağınızı anlatacağız. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak SSK rapor parası nasıl alınır işleminizi bitirebilirsiniz.

  • Öncelikle yazının sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada sizden uyruk bilginiz istenecek.
  • T.C. vatandaşı iseniz; T.C. kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum yılınızı, cilt numaranızı ve verilen güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir
  • Eğer yabancı uyruklu iseniz; T.C. kimlik numaranızı, ikamet tezkere numaranızı, doğum yılınızı ve verilen güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir.
  • Bütün bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra ise bilgileri sorgula butonuna basmalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Ödemeler” seçeneğinden detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

SSK Rapor Parası Nasıl Alınır İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. fetih orman dedi ki:

    rapor parası

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.