E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK SİCİL NO

SSK sicil no, sigortası bulunan kişilerin pek çok işlemde kullandıkları numaradır. SSK sicil numarası kişilere özel bir numaradır. Kişilerin sigorta ile ilgili tüm bilgileri bu sicil numarasına kaydedilmektedir. SSK sicil numarasına kaydedilen bu bilgiler; SSK primlerinin yatıp yatmadığını, SSK primi yatıyorsa ne kadar yattığını ve aldığı izinler gibi diğer bilgilerdir. Ayrıca bunların dışında sicil numarasına kaydedilen diğer bilgilerse; kişinin aldığı maaş, yolluk parası, mesai ücretleri ve diğer aldığı ek ücretler şeklindedir. SSK sicil numarasına daha pek çok akla gelmeyen bilgi kaydedilmektedir. SSK sicil numarası öğrenmek için yazımızı takip edebilirsiniz.

SSK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pek çok işleminizde kullandığınız ve SSK ile ilgili gerçekleşen olayların kaydedildiği SSK sicil numarasını E-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Daha önceleri E-SGM uygulamasından da yapabildiğiniz bu işlem E-SGM uygulamasının da kapatılması ile birlikte sadece E-Devletten yapılmaktadır. E-SGM uygulamasının tekrar açılıp açılmayacağı ile ilgili bir bilgi verilmemiştir. Yazının devamında vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek SSK sicil no sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifreli Olarak SSK Sicil No Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilen SSK sicil numarası sorgulama işlemi için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

2

Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız sisteme giriş yaptıktan sonra SSK sicil numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1

E-Devlet Üzerinden SSK Sicil No Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.