E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK SİCİL SORGULAMA

SSK sicil numarası, sigortalı kişilerin pek çok konuda işlem yapmalarını sağlayan bir numaradır. SSK sicil numarası her sigortalı kişiye ait özel bir numaradır. Sigorta ile ilgili tüm bilgiler SSK sicil numarasına kaydedilmektedir. Örneğin primlerinizin yatıp yatmadığını, ne kadar priminizin yattığı SSK sicil numarasına kaydedilmektedir. Bu nedenle SSK sicil numarasının mutlaka öğrenilmesi gerekmektedir. SSK sicil sorgulama işlemi ile sicil numaranızı internet üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. SSK sicil no sorgulama işlemi internet üzerinden yapılmaktadır. Bu işlem hem E-SGM sistemi üzerinden hem de E-Devlet üzerinden yapılmaktaydı. E-SGM üzerinden yapılan bu işlem de şifre istenmemekteydi fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık sadece E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde ise şifre istenmektedir. Bu şifre ile E-Devlet sistemindeki tüm sorgulamalarınızı yapabiliriniz. Şimdi sizlere SSK sicil no sorgulama işleminin bu yöntemi kullanarak nasıl yapıldığını anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Şifreli SSK Sicil Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK sicil no sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Şifrenizi temin ettikten sonra yazının sonunda verdiğimiz E-Devlet şifresi ile SSK sicil no sorgulama linkine tıklayınız. Açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklayınız.

2

Ardından ilk olarak T.C kimlik numaranızı giriniz. Daha sonra almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi girerek kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz ve Sisteme Giriş Yap seçeneğine tıklayarak SSK sicil sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

a

E-Devlet Üzerinden Şifreli SSK Sicil Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.