SSK TC İLE SORGULAMA | E-Devlet

SSK TC İLE SORGULAMA

Emekli olmak her çalışanın hayalidir. Bu hayale ulaşmak için her çalışan belli bir süre prim yatırmak zorundadır. Bu primler belli bir süre yatırıldıktan sonra artık emekli olmaya hak kazanırsınız. İşte ne kadar süre prim yatırdığınız öğrenebilmek içn SSK TC ile sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda adınıza prim yatırılıp yatırılmadığı ya da yatırılmış ise ne kadar yatırılmış olduğu konusunda detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Kısa bir süre önceye kadar sorgulama işleminiz şifreli ve şifresiz olarak iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şifresiz olarak E-SGM sistemi üzerinden size SSK üzerinden şifresiz olarak sadece kimlik bilgileri ile hizmet sunmaktaydı. Ancak E-SGM sistemi sistemde olan problemlerden dolayı yetkililer tarafından süresiz bir biçimde kapatılmıştır. Sorgulama işleminiz artık halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numaranız ve şifre ile yapılmaktadır. Fakat E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek için E-Devlet şifrenizin olması zorunludur. Yazımızın devamında SSK TC ile sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

SSK TC İle Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu uygulama size şifreli bir hizmet sunmaktadır. SSK TC ile sorgulamada sizden istenen bilgilere nüfus cüzdanınızdan görebilirsiniz. SSK TC no ile sorgulama yapmak istiyorsanız yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız. Karşınıza gelecek olan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenecektir. Daha sonra sistem girişini yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet şifresini nasıl alacağınızı merak ediyorsanız bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra 2 TL ücret ödemeli ve şifrenizi almalısınız.

SSK TC İle Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.