E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK YETİM AYLIĞI SORGULAMA

SSK kapsamında bulanan kişinin vefatı sonrası çocuklarına yetim aylığı bağlanabilmektedir. SSK yetim aylığının bağlanabilmesi için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları öğrenebilmek için SSK yetim aylığı ile ilgili daha kapsamlı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. SSK yetim aylığı sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri ise yazımızda bulabilirsiniz.

SSK Yetim Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK yetim aylığını sorgulamak için internet üzerinden kullanılan bir uygulama bulunmamaktadır. İleride bu sorgulama işlemi ile ilgili internet üzerinden uygulanan bir yöntem olursa, bu yöntemle ilgili detaylı bilgileri yazılarımızda bulabilirsiniz. SSK yetim aylığı sorgulaması için öncelikle SSK İl ve Merkez Müdürlükleri’ne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Eğer başvuruda bulunmuşsanız, başvuru sonucunuz 1 aylık bir sürede belirlenmektedir. SSK yetim aylığı bağlanıp bağlanmadığını öğrenmek için SSK yetim aylığı sorgulama işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet üzerinde böyle bir uygulama olmadığı için başvuru yapan vatandaşların başvuruda bulundukları kurumları arayarak ya da direkt giderek SSK yetim aylığı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Başvuru sonucu belli olmuş ise yetim aylığı hakkında detaylı bilgi alabilirler.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gül akar dedi ki:

    Ben geçen yıl.esimden ayrıldım şikayet üzerine SSK ya ifademi verdim bir buçuk ay önce geçen ayki maaşım yattı ama bu ayki yatmamış kesilmismidir